Katram konkursam ir sava dzīve: vispirms tas rodas un dzimst, pēc laika – kļūst stiprāks, tam jāaug, līdz beidzot jāpieņem vareni apgriezieni.
Lūgta izvērtēt trešo Jāņa Norviļa starptautisko jauno pianistu konkursu, žūrijas komisijas priekšsēdētāja, Kijevas Mūzikas akadēmijas profesore Natālija Gridņeva no Ukrainas laikrakstam teica:
– Konkurss ir dzīvs organisms, tas nevar stāvēt uz vietas, allaž ir jābūt kam jaunam – kādai nominācijai vai kam citam. Katrs iesākums ir ļoti saudzējams un atbalstāms, jo konkurss veicina ne tikai skolēnu, skolotāju un viņu vecāku saskarsmi, bet arī apkārtnes iedzīvotāju atsaukšanos un tikšanos ar mūziku. Jāņa Norviļa trešais starptautiskais pianistu konkurss man ļoti patika. Jums ir brīnišķīgas klavieres, brīnišķīgas zāles, šādu līmeni konkursā nebiju gaidījusi. Gribu novēlēt, lai organizatoriem nepietrūkst fantāzijas un vēlēšanās konkursu attīstīt tālāk. Dāvanā madoniešiem pasniedzu savu grāmatu, kas skolotājiem palīdzēs veiksmīgāk strādāt ar piecgadīgajiem, sešgadīgajiem bērniem.
– Konkurss atšķīrās no iepriekšējā, tas bija ievērojami audzis dalībnieku līmeņa ziņā, jo ne velti pagājušajā konkursā netika piešķirta gandrīz neviena 1. vieta, savukārt šoreiz žūrija bija vienprātīga par to, kas pelnījis augstāko novērtējumu, un pirmo vietu bija daudz, – uzsvēra žūrijas pārstāvis Vestards Šimkus. – Priecēja, ka dalībnieki ir dažādi gan spēles stilā, gan apgūtajā skolā, un divi spožākie vecāko grupu dalībnieki – pārstāvis no Igaunijas un pārstāve no Ukrainas – abi tik ļoti atšķīrās, bet abi bija vienlīdz spilgti.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.01.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto