Madonā, "Smeceres sila" distanču slēpošanas trasē, pagājušajā sestdienā un svētdienā norisinājās FIS ranga sacensības Latvijas čempionātā sprintā.
Slēpotājiem no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, tostarp arī Serbijas pārstāvei Anjai Iljičai (15 gadu) un slēpotājam no Marokas Samiram Azimani (36 gadi), bija iespēja pacīnīties par tikšanu uz Olimpiskajām spēlēm Sočos.
Latvijas čempionāta posmam, kas 11. un 12. janvārī nevarēja notikt sniega trūkuma dēļ, 18. un 19. janvārī "Smeceres silā" bija lieliski sagatavota trase 1,1 km garumā, arī sals gādāja, lai aktivizētos kustība. Latvijas labāko slēpotāju vidū šoreiz nebija Arvja Liepiņa, kas spēkus pārbaudīja Pasaules kausa posmā Polijā. Galvenokārt ar igauņiem un lietuviešiem sacentās Jānis Paipals, Juris Ģērmanis, Pāvels Ribakovs, Oskars Muižnieks, Arnis Pētersons, Viesturs Eglītis, arī madonietis Valdis Bodnieks u. c., arī biatlonisti un orientieristi, dāmām – Inga Dauškāne, Vineta Pētersone, Natālija Kovaļova, arī madoniete Kitija Auziņa, Laura Beļajeva u. c. Skatītājiem bija interesanti vērot, kā noris kvalifikācijas, ceturtdaļfināla, pusfināla un fināla sacensības.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.01.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto