Četru gadalaiku maiņa, kaut piedzīvota ik gadu, joprojām sagādā mūsu organismam pamatīgu pārbaudījumu. Vērtīgus padomus, kā izvairīties no saaukstēšanās un kā ārstēties, sniedz pediatre, bērnu pneimonoloģe dr. Renāte Snipe.
Kas veselībai ir lielāks drauds – aukstums vai mitrums?
Veselībai kaitē abi, bet vairāk vajadzētu izvairīties no mitruma, jo mitrumā ķermenis ātrāk atdziest. Ja ārā ir auksts, var apģērbties siltāk, bet mitrā laikā ir grūtāk palikt sausam.
Kā bērns būtu jāģērbj?
Svarīgi ir ģērbt samērīgi. Ja bērns būs satuntulēts, viņš sasvīdīs, un mitrumā ķermenis ātrāk atdzisīs. Bērnu vispareizāk būtu ģērbt pēc „sīpola principa". Labāk, lai bērnam mugurā ir vairākas kārtas, kuras pēc nepieciešamības var novilkt vai uzvilkt dienas gaitā. Apģērbam nevajadzētu būt pārāk apspīlētam, lai neierobežotu bērna kustības un nenospiestu asinsriti. Tāpat bērns ir jāmāca izvēlēties „veselīgu", nevis sintētisku apģērbu, lai materiāls ir elpojošs, ērts un piemērots laikapstākļiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.01.2014.
Materiālu publicēšanai sagatavoja LAURA KOVTUNA