15. decembrī Rīgā norisinājās Latvijas čempionāts MMA, un tajā piedalījās arī viens no mūsu labākajiem cīnītājiem Artūrs Lapiņš.
Pēc Latvijas amatieru MMA noteikumiem paredzēts, ka sacenšas tikai dalībnieki, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. Artūra kategorijā (-70 kg) piedalījās 5 sportisti. Noteikumos bija atļauti sitieni guļus stāvoklī pa galvu, ar kājām un ceļiem pa ķermeni. Pusfināla cīņā Artūrs uzvarēja pēc punktiem, veiksmīgi apspēlējot pretinieku sitienu tehnikā. Fināla cīņa izvērsās smaga, ar mainīgām sekmēm sitienu un cīņas tehnikā, kurā rīdziniekam Vjačeslavam Beļajevam no cīņas kluba „Sparta" izdevās gūt virsroku tikai divas sekundes pirms pirmā raunda beigām. Spartietim esot apakšā, izdevās paņemt uz sāpju paņēmienu roku, Artūrs mēģināja aizsargāties, bet bija spiests padoties, lai negūtu elkoņa traumu. Interesanti, ka Latvijas MMA čempions pēc profesionāliem noteikumiem – Jānis Jermacāns – šajās sacensībās palika trešais.
30. novembrī Madonā norisinājās „atklātais būris", tajā piedalījās 30 cīnītāji no Vidzemes pilsētām un Rīgas, tajā skaitā 13 madonieši. Cīņas notika pēc boksa un dažādu versiju kikboksa noteikumiem. Bija plānotas arī dažas MMA cīņas, bet atbilstoši sagatavotu pretinieku trūkuma dēļ tās nenotika. Pasākuma gaitā madonieši izcīnīja 6 uzvaras, 4 reizes zaudēja, bet 1 reizi cīnījās neizšķirti. Trīs pieredzējuši madonieši palika bez cīņām, bet 2014. gadā vēl būs iespējas sevi realizēt.
Autors: ANDREJS VĪTOLIŅŠ,
„Sinobi Kai Dodžo" vadītājs
AUTORA foto