Ceturtdien, 28. novembrī, Saeimas ārkārtas sēdē tika atbalstīts opozīcijas iesniegtais Būvniecības likuma grozījumu projekts, jo par tā nodošanu izskatīšanai komisijām nobalsoja (kopumā 54 deputāti) ne tikai no „Saskaņas centra", Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), bet arī Nacionālās apvienības (NA) deputāti. Kā pēc tam teica viens no NA līderiem Raivis Dzintars, ir jāsāk par tiem diskutēt, un šādam viedoklim var tikai pievienoties.
Pēc Zolitūdes traģēdijas, kad 21. novembra vakarā sabruka tikai divus gadus ekspluatētā lielveikala „Maxima" ēka un dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet dažādus savainojumus guva vairāki desmiti cilvēku, tapušie grozījumi paredz Valsts būvinspekcijas atjaunošanu.
Iesniegtajā projektā tiek paredzēts inspekcijai uzticēt būvniecības procesa tiesiskuma kontroli, būvatļauju izsniegšanas un izpildes kontroli, kā arī tiesības apsekot būvobjektus, ieviest obligātu būvprojektu ekspertīzi gadījumos, kad paredzēts būvēt sabiedriski nozīmīgas ēkas, kā arī tiltiem, tuneļiem un ceļu pārvadiem, kas ir garāki par 50 metriem.
Viedokļi par to, vai ir jāatjauno Valsts būvinspekcija, gan ir dažādi. Par to nav vienprātības ne parlamentā, ne arī valdībā. Vieni ir „par", bet citi šo priekšlikumu neatbalsta. Tie atšķiras arī Madonas novada pašvaldībā. Piemēram, Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters uzskata, ka Valsts būvinspekciju nevajag atjaunot.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.12.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA