Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: premjera Valda Dombrovska demisija

Redakcija

Autors • 03.12.2013.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par premjera Valda Dombrovska demisiju un jaunās valdības veidošanu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Jānis no Sauleskalna: – Dombrovskim nebija jāatkāpjas. Tagad var tikai minēt, kas īsti notika viņa un Valsts prezidenta tikšanās laikā, bet palika iespaids, ka prezidents izveda premjeru no pacietības. Varēja redzēt, ka sirds Dombrovskim ir pilna, bet cik gan ilgi cilvēks var izturēt, ja visu laiku par visu un visiem ir jāuzņemas vaina un it visā nemitīgi tiek vainots. Atkāpties vajadzēja Ušakovam. Savukārt prezidents velk uz zemnieku pusi. Katrā ziņā prezidents šīs ziepes ir ievārījis, lai nu tagad strebj un atrod glābēju, kas varēs visiem algas un pensijas paaugstināt. Nu, nebūs tā! Par nākamo premjeru vajadzētu izvēlēties ekonomistu, tādu pašu prātīgu kā Dombrovskis, karstas putras strēbējs šajā amatā neder.

Madonietis Jānis: – Dombrovskim nevajadzēja atkāpties, savu darbu līdz šim viņš darīja labi. Līdz rudenim, nākamajām Saeimas vēlēšanām, jau vajadzēja izturēt.

Rita no Mētrienas: – Man ir ļoti žēl, ka Dombrovskis ir demisionējis, bet – cepuri nost – par to, ka spēja pieņemt šādu lēmumu. Taču atkāpties vajadzēja Ušakovam, un, kā saka, ar godu vajadzēja aiziet tiem, kas atbild par būvniecības jomu, būvvaldei, un arī „Maximai" pēc traģēdijas vajadzēja būt citādai attieksmei.

Raivis no Vestienas: – Grūti jau to pateikt, kā būtu bijis pareizāk. Situācija, kas valstī bija izveidojusies jau līdz traģēdijai, prasīja pārmaiņas. Nav arī pārliecības, vai traģēdija bija īstais premjera atkāpšanās iemesls. Par to tiek daudz runāts, un droši vien par to vēl ilgi runās. Katrā ziņā demisijas brīdī lūpiņa premjeram drebēja. Jaunu valdību izveidot gan būs grūti. Zemniekiem es kaut kā neuzticos.

Madonietis Ojārs: – No malas to ir grūti izvērtēt. To, kāda situācija bija tobrīd, tikai viņš tā īsti zina. Domāju, ka Dombrovskis rīkojās vīrišķīgi un godīgi, cits jautājums, vai atkāpties vajadzēja vai tomēr ne. Atklāts ir jautājums, kas būs viņa vietā. Mūsu lielākā problēma ir tā, ka latviešiem ir n-tās partijas, tas, ka nesaprot, ka vajadzētu jau apvienoties, nevis šo spektru paplašināt.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px