No 5. līdz 10. novembrim Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) ar īpašu koncertprogrammu „Čaikovskis un Ivanovs" dodas Latvijas koncerttūrē, ik dienu sniedzot koncertu kādā no Latvijas pilsētām – Jelgavā, Madonā, Balvos, Cēsīs, Rēzeknē un Daugavpilī.
– Beidzot īstenosim mūsu sapņu projektu – lielo Latvijas koncerttūri, ko pacietīgi plānojām jau no pirmā gada, kopš kļuvām par valsts orķestri. Tāda Liepājas Simfoniskajam orķestrim nav bijusi mūsu zemē. Iespējams, tā pat ir pirmā koncerttūre Latvijā, kurā dodas kāds no Latvijas orķestriem. Zinot, ka uz šīm pilsētām aizbraukt varam reti, tūrei veidojām īpašu, apzināti ļoti koncentrētu programmu. Lielu akcentu likām uz latviešu mūziku, bet parādīsim spilgtāko arī no krievu romantiskās un Eiropas mūzikas, – stāsta LSO vadītājs Uldis Lipskis.
Koncerttūres programmas pirmajā daļā LSO galvenā diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā atskaņos Volfganga Amadeja Mocarta uvertīru no operas „Figaro kāzas". – Ļoti spirgts un virtuozs skaņdarbs, kas uzreiz parāda – orķestris skan vai neskan, – saka diriģents Atvars Lakstīgala.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.11.2013.
Autore: INESE ELSIŅA