Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Ģitāristu sesija” spirdzina arī rudenī

Redakcija

Autors • 04.11.2013.

“Ģitāristu sesija” spirdzina arī rudenī
Burtu lielums

Skolēnu rudens brīvdienās – no 28. līdz 31. oktobrim – četras dienas Madonas kultūras namu apdzīvoja ģitāristi, basģitāristi, bungu virtuozi un vokālisti no visas Latvijas.

Starptautiskajā pasākumā, ko 17. reizi organizēja Imants Pulk-stenis, ikviens interesents varēja pilnveidot un attīstīt savas muzikālās prasmes kādā no piecām piedāvātajām grupām: ģitāristi, basģitāristi, bundzinieki, taustiņinstrumentālisti, vokālisti un akustiskie ģitāristi. „Ģitāristu sesijā" notika vairāk nekā 20 meistarklašu, koncerti, jamsession, „relax tūre" uz Cesvaini un Rēķu kalnu, kā arī Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras un Latvijas Autoru apvienības pārstāvju – Daces Sproģes un Imanta Belogrīva – lekcija par autordarbu izmantošanu. Pasākumu kuplināja dažādu stilu (tai skaitā rokenrola, smagā metāla un latviešu folkloras) izpildītāji, koncertiem bija pieejama tiešraide.
„Ģitāristu sesiju" atklāja grupa „Keksi" jaunā sastāvā, savukārt otrdien muzicēja grupa „Green Novice" no Latgales. Trešdien, 30. oktobrī, dalībnieki devās uz Rēķu kalnu izbraukumā, arī ekskursijā uz Cesvaines pili.
Nodarbības sesijas dalībniekiem pasniedza pieredzējuši mūziķi, tostarp ģitārists Jānis Kalniņš, ģitārspēles skolotājs Andris Jeziks, Murovejs, Valters Sprūdžs, Viktors Eunapu, Rihards Lībietis un citi.
Sesijas laikā dalībnieki gatavojās noslēguma koncertam, kurā priekšnesumus sniedza gan „Ģitāristu sesijas" dalībnieku „kombo" sastāvi, gan meistarklašu pasniedzēji. Tautas dziesmu apdares piedāvāja Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas skolas jaunie un talantīgie „The Room 17" mūziķi, kuru vidū basģitāru spēlēja madonietis Kristaps Sproģis, pie bungām – praulēnietis Valters Gotlaufs. Jau ierasti programmu vadīja ērglēnietis Māris Olte.
Spilgti sesijas noslēgumā uzstājās sesijas bijušie dalībnieki – ģitārists Matīss Čudars, bundzinieks Andris Buiķis un basģitārists Valters Sprūdžs. Netrūka arī gardas tortes un spridzinoša svecīšu salūta.
Otro gadu sesijā piedalījās Atis Ēriks Dumpis no Mētrienas pagasta.
– Spēlēju bungas, atmosfēra sesijā ir vienkārši perfekta, – atzina Atis Ēriks. – Visiem ir salīdzinoši labs līmenis, man spēles līmenis ir vidējs. Ikdienā Madonas mūzikas skolā mācos klavierspēli, bungas paņēmu papildus, un tās mācos pie Artura Kloppes. Sesijā guvu unikālu pieredzi, te ir iespēja spēlēt uz lielās skatuves, satikties ar meistariem, komunicēt ar cilvēkiem, kas ikvienu pieņem tādu, kāds esi. Nav problēmu atraisīties, jo nevienam nav pretenziju, visi ir izaugsmē. Dalībnieki sesijā visu pakļauj mūzikai, viņi zina, kāda vērtība ir dzīvai, skaistai skaņai. Esam milzīga domubiedru grupa, kas bauda rokmūziku un citus mūzikas stilus. Šeit visi jūtamies vienādi, un es noteikti būšu arī nākamajā sesijā.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.11.2013.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px