– Kādas ir jūsu domas par Ilmāra Rimšēviča apstiprināšanu Latvijas Bankas (LB) prezidenta amatā jau uz trešo pilnvaru termiņu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Saikavas: – Ja jau Saeimas deputāti viņam šos pienākumus uzticēja trešo reizi, pie tam šoreiz ar tik pārliecinošu balsu vairākumu – 76 balsojot „par", tad acīmredzot viņš ir Latvijas Bankas prezidenta amata cienīgs. Arī radio dzirdēju gudru cilvēku, finanšu jomas speciālistu Rimšēviča līdzšinējā veikuma izvērtējumu, un tas bija labs.
Guntars no Cēsīm: – Es uz to skatos negatīvi. Banku sistēmai vispār neticu, vienīgā, kam vēl uzticos, ir NORD banka. Es domāju, ka mums ir ļoti daudz jaunu kandidatūru, kuras varētu izvirzīt Latvijas Bankas prezidenta amatam, bet mūsu valstī jau daudzviet ir iesēdušies tie „vecie vīri", kuri grožus vaļā nelaiž.
Salvis no Kalsnavas: – Grūti jau viennozīmīgi pateikt, vai tas ir tik pozitīvi, ka LB tik daudzus gadus vada viens un tas pats cilvēks. Varbūt vienīgi tas ir pareizs lēmums situācijā, kad Latvijā tiks īstenota pāreja uz eiro.
Madoniete Helga: – Es domāju, ka Rimšēvičs sevi jau bija pietiekami labi parādījis LB prezidenta amatā, lai Saeima izdarītu pareizu izvēli un viņam atkārtoti uzticētu šos pienākumus. Viņš nepieļāva arī lata devalvāciju, kas bija svarīgi. Tagad vairāk satrauc iespējamais cenu kāpums sakarā ar eiro ieviešanu.
Jānis no Cesvaines: – Šie pienākumi bija jāuztic Rimšēvičam, cilvēkam, kas šīs lietas labi pārzina. Pieredzei jau ir ļoti liela nozīme tieši finanšu jomā. Arī pāreju uz eiro vērtēju pozitīvi, jo tagad visus maksājumus varēšu veikt eiro un nebūs jākonvertē latos. Man tas ir svarīgi, jo strādāju Vācijā.
Madonietis Egons: – Es domāju, ka Rimšēvičs savu darbu dara. Protams, ir bijis visādi, bet, manuprāt, viņš, nepieļaujot lata devalvāciju, rīkojās pareizi. Tagad, kad Latvija pāriet uz eiro, nebūtu īstais laiks mainīt LB prezidentu.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA