2013./2014. gada sezonā Madonas BJSS U-17 jauniešu basketbola komanda, sadarbojoties BK "Madona" un Madonas BJSS, ir uzņemta Eiropas Jaunatnes basketbola līgā (EYBL).
Sezonas laikā Madonas BJSS 1997. g. dz. un 1998. g. dz. jauniešiem būs iespēja sacensties ar vienaudžiem no Lietuvas, Polijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Latvijas. Mums ir dota lieliska iespēja, spēlējot basketbolu, ceļot un redzēt daudz ko jaunu, gūt pieredzi ne tikai basketbola laukumā, bet arī ārpus tā.
Pirmais posms Madonas BJSS komandai no 24. līdz 27. oktobrim notika Krievijā, Maskavas piepilsētā Dzeržinskā. Pēc 16 stundu ilga ceļa sacensību vietā ieradāmies 24. oktobra vakarā, pavakariņojām un devāmies gulēt. 25. oktobrī pirmajā spēlē cīnījāmies ar Krievijas komandu no Krasnodaras basketbola kluba "Lokomotīve-Kubaņa". Nedaudz bija jūtama nedrošība, bet pēc neiepriecinoša sākuma no otrās ceturtdaļas, kurā pat uzvarējām, spēle izlīdzinājās; kopumā tomēr zaudējām ar 47 : 61. Vislabāk pirmo spēli vadīja E. Lazdups, sakrājot +15 efektivitātes koeficientu. Otrajā dienas spēlē cīnījāmies ar Belgorodas komandu "SDJSOR Nr. 4". Šī spēle jau bija drošāka, tomēr sekoja zaudējums (41 : 50). Labākie spēlē: K. Lancmanis – 12 p., E. Lazdups – 11 p.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.11.2013.
Autors: AGNIS BEĶERIS,
basketbola treneris
AUTORA foto