Lai gan Madonas novada kārtējā dambretes sezona jau sākusies ar neoficiālām sacensībām Degumniekos, Saikavā un Madonas sporta centrā (jau trīs reizes), oficiālajai sezonas uvertīrai vārds tiek dots Jaunkalsnavai.
Valsts svētku priekšvakarā 16. novembrī pulksten 10 pašvaldības ēkā uz Kalsnavas pagasta atklāto čempionātu dambretē tiek aicināti abu dzimumu visu vecumu entuziasti, lai cīnītos par astoņiem medaļu komplektiem – meitenēm un zēniem līdz 10 gadu vecumam, jaunietēm un jauniešiem no 11 līdz 16 gadiem, dāmām un kungiem no 17 līdz 50 gadiem, kā arī seniorēm un senioriem virs 50 gadiem.
Sacensības vadīs Kalsnavas pagasta dambretes sekcijas vadītājs Herberts Millers. Dalībnieki tiek aicināti ne tikai no Madonas novada, bet arī no kaimiņu novadiem. Ieplānotas sacensības deviņās kārtās kopējā turnīrā pēc Šveices sistēmas ar apdomas laiku 15 minūtes katram uz vienu partiju. Vietas tiks noteiktas atsevišķi minētajās grupās pēc iegūtās punktu summas.
Bet sacensības būs ne tikai individuālas. Lūgums organizēt komandas, lai cīnītos par trim kausiem, kur ieskaitē tiks vērtēti katras komandas trīs sekmīgākie kungi un viena dāma, taču pieteikt var neierobežotu dalībnieku skaitu. Vienlaicīgi būs iespēja iegūt punktu vērtējumu arī Madonas sporta centra sezonas seriāla kopvērtējuma kausu izcīņā. Dalībniekiem līgums ņemt līdzi spēles komplektus un šaha pulksteņus.
Autors: M. VĪRS