2012. gada nogalē, sanākot kopā aktīvākajiem Latvijas bērnu un jauniešu simfonisko orķestru, kamerorķestru un stīgu orķestru diriģentiem un to pārstāvjiem, tika nodibināta Latvijas Orķestru asociācija (LOA). No 25. līdz 27. oktobrim Latgales vēstniecībā GORS jeb Austrumlatvijas koncertzālē Rēzeknē notika pirmais Latvijas Orķestru asociācijas festivāls.
Festivālā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku, arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestris. Kopā ar Krimuldas un Limbažu jauniešu simfonisko orķestri, Mārupes mūzikas un mākslas skolas kamerorķestri, Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas kamerorķestri, Priekules mūzikas un mākslas skolas kamerorķestri un Ziemeļkurzemes kamerorķestri mūsējie diriģenta Mārtiņa Berga vadībā atskaņoja sešu skaņdarbu programmu, kuras atslēgas vārds bija komponista Džordža Geršvina, Astora Pjacollas muzikālais rokraksts.
Iespēja spēlēt koporķestrī
– Mēs bijām lielākā vienība šajā koncertā – 160 orķestrantu, skatuve bija piepildīta gan ar mazākiem, gan lielākiem audzēkņiem, absolventiem un pedagogiem, – iespaidos par muzikālo forumu dalījās Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestra dalībniece, vijolspēles skolotāja Inese Freija. – Mūsu apvienoto orķestru gatavotā programma noslēdza 27. oktobra koncertu. Programma bija stilistiski vienota (visi skaņdarbi bija Mārtiņa Berga pārlikumi), labi uztverama, saņēmām publikas nedalītus aplausus un skaļas ovācijas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.11.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto no personiskā arhīva