Spēcīgā vētra, kas pirmdien daudzviet plosījās Eiropā, vakarnakt sasniedza arī Madonas reģionu. Taču salīdzinājumā ar nodarītajiem postījumiem gan ārvalstīs, gan tepat Latvijā, jāsecina, ka rudens vētru būsim pārcietuši gana viegli.
Nokrituši zari, iznēsātas lapas – šādas ainiņas otrdienas rītā bija vērojamas daudzviet. Šur tur naktī bijusi traucēta arī elektrības padeve, dažās vietās nolauzts pa kādam kokam. Sīkāk par gadījumiem, kad vajadzēja steigties iedzīvotājiem palīgā, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas daļas komandieris Māris Bulders: – Ja paskatās, kā vētra plosījusies citviet Latvijā, pie mums viss noritējis samērā mierīgi. VUGD darbiniekiem pagājušajā naktī bija divi izbraukumi, kad vajadzēja novākt uz ceļa braucamās daļas nolūzušus kokus. Tas bija Cesvaines novadā un Ļaudonas pagastā. Savukārt vēl viens izbraukums bija uz Ošupes pagastu, jo tur no spēcīgā vēja dzirkstele bija iepūsta kūtiņā, kas aizdegās. Dega 60 kvadrātmetru platībā, bet samērā ātri un vienkārši ugunsgrēku izdevās likvidēt. Saņēmām arī informāciju, ka dažās vietās ēkām paplēstas jumta daļas, bet nekas tik apjomīgs, lai būtu nepieciešama glābēju palīdzība. Arī elektroenerģijas pārrāvumi nebija pārāk ilgstoši; pat nevienai no saimniecībām nevajadzēja rezerves ģeneratoru no VUGD, tātad ar visu varēja tikt galā pašu spēkiem. Savukārt daļā Ērgļu elektroenerģijas traucējumi bija vērojami arī vēl pa dienu, bet līdz trešdienai tie noteikti tika novērsti.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.10.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto