Līdz 24. novembrim Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālē skatāma jauno mediju mākslinieku ceļojošā izstāde „Sintētiskā daba".
Ēkas mazā zāle pārvērtusies par tādu kā iluzionista kasti, kas sevī ietver transformējošus, gaismu un skaņu pulsējošus objektus.
– Manos gados tas īsti nav sagremojams, bet vispār ir interesanti, – atzina vecmāmiņa Inta Vītola, piebilstot, ka nesaprot, kā jauniešu galvās rodas tik nepieradinātas idejas. – Arī man mājās ir dators – noskatos kādu filmu, samaksāju rēķinus, bet te viss ir absolūti neprognozējami.
Pieļauju, ka jaunā paaudze domā citādāk – darbu idejas smeltas no visiem tik ikdienišķā TV, video, foto, protams, radot pavisam jaunas sakarības un iespējas. Starp citu, internets izmantots tikai vienā darbā un arī kā palīglīdzeklis datu ievākšanai.
Apmeklētājiem aizraujas elpa, redzot, kā nelielu dārziņu var integrēt biroja vidē (rakstāmgalda atvilktnē); no ceļojumiem atvestas lietas (prāvs arhīvs) ekrānā spēj uzburt ceļojumu vizuālās ainas; sociālajos tīklos gūtā informācija ļauj iekrāsot pasaules karti, bet mēģenes ar kompostu atgādina par ilgtspējīgiem enerģijas avotiem un bezatlikuma tehnoloģijām.
Izstādē piedalās seši autori: Jānis Jankevics, Valters Grišāns, Maija Demitere, Paula Vītola, Rihards Vītols un Katrīne Rožukalne. Ar dažiem no viņiem „Stars" aprunājās klātienē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.10.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto