– Vai izjutāt naktī uz otrdienu spēcīgās vētras brāzmas, kas pirmdien plosījās visā Eiropā un par kurām jau savlaicīgi brīdināja sinoptiķi. Vai tās nodarījušas postījumus arī jūsu pusē? ? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Vilis no Lubānas: – Bija jau gan tāds pamatīgs pūtiens. Šodien, braucot no Lubānas uz Dzelzavu, redzējām mežā izgāztus kociņus. Savukārt viesu mājai Dzelzavā visi uzraksti no staba bija noplēsti, grils apgāzts utt. Elektrība arī brīžiem pazuda.
Edīte no Sauleskalna: – Gulēt mazliet patraucēja, arī elektrība nedaudz paraustījās, bet tā pa ceļam, uz darbu braucot, nekādus postījumus neredzēja. Tā ka nesalīdzināt ar iepriekšējo gadu vētrām, kad Madonas pusē bija patiešām lieli postījumi.
Taisa no Madonas: – Vēja brāzmas bija spēcīgas un traucēja gulēt. Tā īsti aizmigt izdevās tikai uz rīta pusi. Bet no rīta nekādus postījumus nemanīja, arī vējš pamazām rimstas. Lielāki postījumi laikam Kurzemes pusē, būs jāskatās TV ziņas.
Jānis no Sarkaņiem: – Jutām jau gan – elektrības nebija kādu laiciņu. Vienu priedi šorīt, braucot uz Madonu, novācām no ceļa nost. Pie mājas strazdu būris bija norauts, kūtiņai mazliet jumts paplēsts, bet kopumā nekas tāds nopietns nebija, salīdzinot ar iepriekšējo gadu postījumiem Madonas apkaimē.
Alberts no Ērgļiem: – Ērgļos to vētru tā īpaši nejuta. Bija, protams, lielāks vējš, bet nekādi lielie postījumi netika pieredzēti. Braucot uz Madonu, redzējām pāris izgāztu koku. Šorīt gan uz vienu stundu, no pulksten 8 līdz 9, Ērgļos nebija elektrības.
Vineta no Barkavas: – Barkavas pusē, vismaz centrā, viss kārtībā – nekas nav sapostīts. Arī tās vēja brāzmas tik spēcīgas nemaz nelikās – mazlietiņ elektrība paraustījās, balkonu padrebināja, bet tas arī viss. Par laimi, mūspusē viss beidzās laimīgi.Lielāki postījumi ir Ziemeļkurzemē – Ventspilī, Talsos.
Aptauju veica
BAIBA MIGLONE