Konstatējot, ka Balvu novadā, Ičas upes posmā, gājušas bojā zivis (līdakas, asari u. c.), arī Madonas reģionālās vides pārvaldes (RVP) darbinieki seko līdzi informācijai par iespējamo piesārņojumu.
Iča ir Aiviekstes labā krasta pieteka, un par to, vai Ičas piesārņojums neskars Aivieksti un vai necietīs zivis, vakar lūdzu komentāru Madonas RVP direktoram Jevģenijam Sobko. – Manā rīcībā ir tā informācija, ko sniedza Rēzeknes RVP direktore Ērika Ruskule. Ičas posms Balvu novadā, kur tika atrastas beigtās zivis, atrodas Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes pārraugāmajā teritorijā, un mēs gaidām informāciju no kolēģiem. Beigtās zivis jau no Ičas ir izvilktas, un ir paņemtas analīzes. Tās uzrādīja, ka zivis gājušas bojā no kādas toksiskas vielas, kas vēl laboratorijā jānoskaidro, bet, tiklīdz būs zināmi precīzi rezultāti, tiks izsūtīta preses relīze. Pēc manā rīcībā esošās informācijas, piesārņotā Ičas upes posma tuvumā nav apdzīvotu vietu. Nav vēl skaidrs, no kurienes radies piesārņojums. Tāpat arī nevar paredzēt, vai tas izšķīdīs, varbūt virzīsies pa ūdeņiem tālāk. Ir pieņēmums, ka viela nešķīst ūdenī, un, ja tas tā ir, tad tā dara savu slikto darbu. Mūsu darbinieki trešdien un ceturtdien atrodas pie Aiviekstes ietekas, arī iebrauca ar laivu diezgan tālu Ičā, bet nevienu beigtu zivtiņu neredzēja. Gaidām, ko turpinās ziņot Rēzeknes RVP inspektori, – sacīja Madonas RVP direktors.
Autore: IVETA ŠMUGĀ