Valsts apmaksāto ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu kvotā šogad iekļāvušās tikai divas slimnīcas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati par šā gada deviņiem mēnešiem. Diemžēl Madonas slimnīca ir pārējo 19 skaitā, kas noslēgušas līgumu ar NVD par valsts apmaksātu ambulatoro pakalpojumu sniegšanu un ir pārsniegušas gadam paredzēto kvotu.
Madonas slimnīca valsts finansējumu pārsniegusi par 11%, taču Latvijā ir slimnīcas, kur šis rādītājs ir pat virs 60%.
Arī MNP SIA „Madonas slimnīcas" valdes locekle Rita Antonoviča secināja, ka ārstniecības iestādes rādītāji, lai gan nav paši labākie, tomēr nav arī sliktākie: – Šie 11% attiecas uz diennakts stacionāru, lai gan arī pārējos slimnīcas pakalpojuma veidos – dienas stacionārā un ambulatorajā palīdzībā – ir mazliet pārsniegtas valsts apmaksātās kvotas. Tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka „Madonas slimnīcā" kādu pakalpojumu sniegšana tiktu pārtraukta. Joprojām, kā ierasts, sniegsim neatliekamo palīdzību, reaģēsim akūtos gadījumos, vienīgi mazliet varētu tikt skarta, ierobežota plānveida palīdzība. Taču pacientiem tas daudz neko nemainīs, jo arī maksimāli cenšamies pārskatīt iekšējās rezerves. Tāpat arī ir runāts ar NVD par papildu finansējuma saņemšanu, bet, kamēr nav atsūtīti līguma grozījumi, par konkrētiem skaitļiem nevaram runāt.
Autore: LAURA KOVTUNA