– Vai jūs ietekmēs akcīzes nodokļa palielināšana autogāzei ar nākamā gada 1. janvāri, kas šī iemesla dēļ varētu kļūt nedaudz dārgāka? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Cesvainietis Matīss: – Patlaban mani tas neskar, bet nākotnē varētu ietekmēt, jo ir doma pāriet uz autogāzi. Draugi jau to izmanto, jo tas sanāk daudz lētāk. Arī pēc akcīzes nodokļa palielināšanas braukt ar gāzi joprojām būs ievērojami izdevīgāk, nekā ar benzīnu vai dīzeļdegvielu.
Vitālijs no Bērzaunes: – Tādas domas pāriet uz autogāzi, kas ir daudz lētāka, man nav bijis un arī nākotnē to nedomāju darīt. Kādreiz vecāki brauca ar automašīnu, aprīkotu ar atbilstošu iekārtu, bet, to izmantojot, mašīnai, cik zinu, bišķīt pazūd jauda.
Madonietis Jānis: – Es braucu ar degvielu. Autiņš to ēd daudz, tāpēc izteicu priekšlikumu pāriet uz autogāzi, bet citi to neatbalstīja. Domāju, ka braukt ar autogāzi arī pēc akcīzes nodokļa palielināšanas joprojām būs izdevīgāk – to taču nepacels benzīna cenā. Arī no drošības apsvērumiem autogāzes izmantošana mani nebaida. Man jau ir tādi gadi, kad vairs ne no kā nebaidos un ne par ko neuztraucos.
Pēteris no Barkavas: – Es braucu ar dīzeli un neko nedomāju mainīt, jo cik nu man ir tās braukšanas. Turklāt automašīnas aprīkošana ar autogāzes iekārtu jau arī maksā.
Ivars no Ļaudonas: – Tagad mēs braucam ar benzīnu. Kādreiz bija autogāzes iekārta, bet to izņēmām. Nav dzirdēts, ka benzīna bāka būtu kādam sprāgusi, bet ar gāzi – ej nu sazini. Mēs braucam diezgan maz, tāpēc neko daudz nevarētu ietaupīt.
Dzintars no Ļaudonas: – Pret iecerēto nodokļa paaugstinājumu man ir neitrāla attieksme – to var celt un var arī necelt. Uz autogāzi es nepāriešu. Autogāzes iekārta ir ļoti dārga, grūti pat pateikt, cik ilgā laikā šis ieguldījums varētu atmaksāties, jo braucieni jau nav gari. Tepat vien tikai braukājam.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA