24. oktobrī pulksten 19 uz sadziedāšanos un savu nozīmīgo dzīves jubileju Cesvaines kultūras namā visus mīļi aicina Austra Pumpure un Austrasbērni.
Dziesminiece, aktrise, Goda liepājniece 2008, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere, Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikā ieguvēja Austra Pumpure visu savu mūžu veltījusi mūzikai un ar savu darbošanos veicinājusi Trešo atmodu un Latvijas neatkarības atgūšanu.
Austras bērnība aizritēja skaistajā Rucavas pusē starp jūru un mežu – „Ūdeņu" mājās. Mīlestību uz mūziku Austra mantoja gan no vecākiem, gan vecvecākiem. Vecaistēvs spēlēja cītaru, un abi ar vecomāti bijuši lieli dziedātāji, tēvs spēlēja trompeti un vadīja aizsargu orķestri. Mājās vienmēr skanēja mūzika. Arī Austra kopā ar brāļiem un māsām paralēli lauku darbiem muzicēja, vēlāk mācījās Liepājas mūzikas vidusskolā kordiriģēšanas un tautas instrumentu nodaļā. Spēlēja ģitāru, cītaru, akordeonu. No piecdesmitajiem gadiem līdz deviņdesmitajiem bija Liepājas teātra koncertmeistare, arī aktrise. Reizēm kā vidutāja starp režisoru un komponistu, reizēm no sufliera būdas teica aktieriem priekšā melodijas. Dziedāja arī teātra korī, reizēm stājās pie diriģenta pults. Tikko Liepājā parādījās Imants Kalniņš, tapa izrādes ar viņa dziesmām. Tas bija laiks, kad ģitāra nāca modē, un Austra Imanta vadībā uz ģitāras spēlēja visās viņa izrādēs. Sākumā viņa dziesmas mācījās sev. Ik pa laikam komponists iedeva norakstīt pa jaunai dziesmai, Austra tās iemācījās un arī saglabāja. Saskaitot sanāca pie simt četrdesmit izdziedātām Imanta dziesmām. Bet vēlāk tās mācīja aktieriem, dziedāja savējo kompānijās. Liepājas teātra galvenais režisors Oļģerts Kroders bija noskatījies un pateicis, ka te var taisīt koncertprogrammu, un tā ar Imanta Kalniņa svētību tapa pirmā un pēc tam vēl trīs dziesmu programmas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.10.2013.
Autore: VITA KRŪMIŅA,
Austrasbērns
Foto no pasākuma