Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Alfa kurss

Redakcija

Autors • 24.09.2013.

Burtu lielums

Ar tikšanos Madonas muzeja izstāžu zālēs rīt iesāksies Alfa kursa jaunais darba cēliens. Vai zināt, kas ir Alfa? – vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Santa Krusiete: – Dzirdējusi neesmu, bet, iespējams, tā ir apmācība saistībā ar kristietību. Ne šajā brīdī, bet kaut kad nākotnē varētu par to painteresēties arī es, šobrīd visas manas rūpes saistītas ar bērniņa kopšanu.

Madonietis Ģirts Kalniņš: – Par Alfu nezinu, bet pats esmu kristietis. Par dzīves jēgu sāku interesēties sen. Lai izvēlētos konfesiju un saprastu, kurā draudzē kristīties, pagāja krietns laiks. Apmeklēju visas Madonā esošās draudzes (izņemot baptistus), biju arī Cesvaines draudzēs. Paliku pie pareizticīgo baznīcas, mani tur arī nokristīja. Ja prasa, ko dod šāda izvēle, smejoties atbildu, ka retāk lietoju lamu vārdus. Prātā tie, protams, ienāk, bet pār lūpām nelaižu – ir iekšēja kontrole un lielāka atbildība.

Jumurdietis Rolands Hermanis: – Par dzīves jēgu un kristietību neinteresējos, šādas mācības mani nesaista. Konkrēti man stabilitāti dod ģimene.

Madoniete Solvita Ošeniece: – Par Alfu neesmu dzirdējusi. Neesmu kristīta, mani tas pagaidām neinteresē. Kaut kad vēlāk – varbūt, īpaši, ja izdomāšu laulāties baznīcā.

Madoniete Dace Kursīte: – Par Alfu kaut ko esmu dzirdējusi, bet konkrēti nezinu. Man nav laika šādiem kursiem; tiem, kuriem ir laiks, tas varētu būt svarīgi.

Praulēniete Sandra: – Par Alfu zinu, jo lasīju informāciju „Starā". Pirms septiņiem gadiem šos kursus apmeklēju arī pati. Tiku uz pāris nodarbībām, pēc tam vajadzēja atteikties. Cilvēkiem ir ļoti svarīgi domāt par dzīves jēgu, sakārtot sevi un palīdzēt līdzcilvēkiem. Ja dzīvotu pilsētā, varētu turpināt Alfu apmeklēt arī tagad. Patika tur dzirdētās diskusijas, pieredzes apmaiņa starp cilvēkiem. Ikdienā viens otram tā neuzticamies, nestāstām par sevi. Alfas nodarbībās daudzi dalījās savās problēmās, visi bijām ieguvēji. Tur bija brīva un draudzīga atmosfēra.

Aptauju veica INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px