Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: piedāvājums tirgū

Redakcija

Autors • 10.09.2013.

Burtu lielums

Vai esat apmierināti ar piedāvājumu šodienas tirgū? Kā šogad ar kartupeļiem – esat izaudzējuši paši vai tomēr pirksit no kartupeļu audzētājiem?

Madoniete Maija: – Īstenībā uz tirgu esmu atnākusi, lai apskatītos, ko citi piedāvā, turklāt ar stingru domu – man to nevajag, jo pašai tas jau ir. Par kartupeļu ražu nesūdzos – pietiks gan pašiem, gan būs, ko bērniem iedot. Daļa kartupeļu gan šogad ir saplaisājuši, īpaši ‘Borodinskij Rozovij'.

Madonietis Jānis: – Tirgus ir liels, šo to bez īpašas meklēšanas esmu jau nopircis. Kartupeļus gan nepirkšu, jo jau vairākus gadus man ir pastāvīgs piegādātājs no Latgales. Šai ziņā nav nekādu problēmu. Saka, ka kartupeļu raža šogad būšot normāla.

Jānis no Sauleskalna: – Vēl neko neesmu nopircis, bet tas nav arī galvenais mērķis. Vairāk gribas paskatīties, ko katrs piedāvā, galvenokārt interesē stādi. Priecē, ka šodien ir tik jauks laiks – kā radīts tirgum. Tagad dzīvojam laikā, kad par kartupeļiem ziemā nav jāuztraucas, jo tos jau pieved klāt, turklāt regulāri, tāpēc vairs nav jāiepērk visai ziemai un jādomā par to glabāšanu. Kādus kartupeļus pieved, tādus arī pērkam, tagad jau visas šķirnes ir garšīgas. Nav vairs tā, kā agrāk, kad audzēja ūdeņainus kartupeļus (kā ‘Laima') vai pārdeva lopiem domātus kartupeļus.

Jānis no Lubānas: – Kartupeļus, kā katru gadu, sev izaudzējām paši. Ko pārdot nesanāk, bet pašiem pietiek. Arī brūklenes un dzērvenes mūspusē var salasīt tīri labi. Brūklenes gan iet uz beigām, bet dzērveņu lasīšana tikai sākas.

Madoniete Jeuženija: – Paldies Dievam, šodien tirgū atkal ir gaļas izstrādājumu tirgotāji no Lielvārdes. Visu vasaru ļoti gaidīju, kad viņi atkal būs Madonas tirgū. Lai citi tirgotāji saka, ko grib, un nevajag arī apvainoties, bet gaļas izstrādājumi no Lielvārdes, manuprāt, ir garšīgāki, pie tam produkcija ir daudzveidīga – ar ķimenēm un bez ķimenēm. Ne jau velti pie viņiem veidojas gara pircēju rinda. Katrā ziņā pircējiem nevar liegt izvēles brīvību. Lai katrs pērk pie tā, pie kura grib.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px