Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: atskurbtuvju pakalpojumi

Redakcija

Autors • 27.08.2013.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas, kam būtu jānodrošina atskurbtuvju pakalpojumi – valstij, pašvaldībām, vai varbūt tās būtu jāierīko un jāuztur alkoholisko dzērienu ražotājiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem iedzīvotājiem.

Ilgonis no Cesvaines: – Varbūt tas būtu jādara pašai Iekšlietu ministrijai, respektīvi – valstij. Katrā ziņā šo jautājumu vajadzētu sakārtot, jo, ja tā pavēro, kas notiek Madonā svētku laikā, tad var redzēt, ka pa pilsētu staigā arī piedzērušies cilvēki, tai skaitā jaunieši, kuri būtu jāuzpasē vairāk, lai zinātu, ka viņus var aizvest uz atskurbtuvi un pēc tam vecākiem piesūtīt rēķinu, līdz ar to, iespējams, viņi tā nedzertu.

Madoniete Aina: – Atskurbtuves ir vajadzīgas, lai pie vietas noliktu tos, kas dzer, un lai piedzērušie cilvēki apkārt neviļātos. Būtu ļoti labi, ja atskurbtuves no peļņas ierīkotu un uzturētu tie, kas ražo alkoholu.

Biruta no Ērgļiem: – Atskurbtuvju uzturēšana ir dārga, tāpēc vajadzētu izvērtēt, kam to uzlikt par pienākumu un vai tās vispār vajag. Tie, kas dzer, darīs to tāpat, neatkarīgi no tā – ir vai nav atskurbtuves.

Māris no Lazdonas: – Manuprāt, ne tik daudz būtu jādomā par atskurbtuvju ierīkošanu un uzturēšanu, kā par to, lai tie, kas tiek aizturēti dzērumā, būtu vairāk nodarbināti sabiedriskajos darbos, pie tam kārtīga „vagara" uzraudzībā. Taču, ja atskurbtuves ierīko, tad tas ir jārisina valstiskā līmenī, bet ne jau pašvaldībām tas būtu jāuzkrauj.

Uldis no Ošupes pagasta: – Es nemaz nezinu, vai tas būtu vajadzīgs. Drīz jau laukos nebūs, kas dzīvo. Lai paliek līdzšinējā kārtība, kad aizturētos nogādā īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Nav ko lieki valsts naudu tērēt.

Madoniete Olga: – Tas būtu tikai loģiski, ja atskurbtuvju ierīkošanu un uzturēšanu uzliktu alkoholisko dzērienu ražotājiem. Ja prot saražot, lai atbild par sekām. Katrā ziņā šim mērķim valsts un pašvaldību naudu nevajadzētu izmantot.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px