Ziemeļitālijas pilsētā Turīnā no 2. līdz 10. augustam norisinājās Pasaules meistaru spēles („World Masters Games").
Spēles pulcēja 19 tūkstošus sportotgribētāju. Latvijas delegācijā bija gandrīz 300 veterānu vecumā no 30 gadiem sievietēm un no 35 gadiem vīriešiem līdz grupai 80+.
Spēles notiek kopš 1985. gada, kad Pasaules meistaru spēļu dalībnieki pirmo reizi pulcējās Toronto. Tad dalībnieku skaits pārsniedza astoņus tūkstošus. Vēlākajos gados rīkotājpilsētas bija Kopenhāgena, Brisbena, Portlenda, Melburna, Edmontona un Sidneja. Šīs bija otrās spēles, kas notiek Eiropā, un arī tas veicinājis kuplāku mūsu delegācijas dalībnieku skaitu.
No Pasaules meistaru spēlēm Turīnā Latvijas atlēti atgriezušies ar divarpus simtiem medaļu, no tām – 124 zelta (36 basketbolā, 39 airēšanā, 25 vieglatlētikā,
1 pludmales volejbolā, 9 peldēšanā, 4 galda tenisā). Vēl ir krietns birums sudraba un bronzas medaļu. Trāpīgākais apzīmējums, kā jokojot atzina viens no sacensību dalībniekiem, – „labāk skaitīt nevis medaļu skaitu, bet kilogramus", un tad var sacīt, ka mūsējie no Turīnas atveda apmēram 20 kilogramu medaļu.
Vieglatlētikā kopējais medaļu pūrs ir tieši pussimta godalgu vērts – 25 zelta, 18 sudraba, 7 bronzas.
No Varakļāniem un Madonas uz Turīnu devās trīs vieglatlēti – Santa Jokuma, Māra Rināsa un Dace Saulīte, kā arī volejbolists Jānis Virkstenis.
Par teicamu uzskatāms Santas Jokumas starts – zelts diska mešanā ar rezultātu 34,99 m, kas ir devītais labākais Latvijā. Lodes grūšanā Santai – 4. vieta.
Mārai Rināsai S45 grupā 5 km soļojumā – 5. vieta, 10 km soļojumā – 4. vieta, Dacei Saulītei S50 grupā – attiecīgi 6. un 8. vieta.
Autore: DACE SILA
AUTORES foto