Daudzas bibliotēkas Latvijā ir izsludinājušas makulatūras vākšanas akciju, kas tiek rīkota sadarbībā ar papīrfabriku „Līgatne". – Vai jūs zināt, ka bibliotēkās līdz 10. novembrim ir iespējams nodot vecos žurnālus, laikrakstus un grāmatas, un vai jums tas ir aktuāli? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Artūrs no Gulbenes: – To es uzzinu no jums. Tas, protams, ir ļoti labi, ka tāda akcija notiek. Tā ir laba iespēja atbrīvoties no liekā, nenodarot pāri dabai. Arī man mājās ir daudz vecu žurnālu un avīžu. Ja tie speciāli nav jāved uz Madonu un var nodot arī Gulbenē, es droši vien izmantošu šo iespēju. Būs jāpārskata arī grāmatas.
Madoniete Adrija: – Man tas nav aktuāli, jo mājās nav tādu nolietotu žurnālu un laikrakstu uzkrājumu, bet to, ka tādas makulatūras vākšanas akcijas ik pa laikam tiek rīkotas, zinu, jo par to tiek informēti bibliotēku apmeklētāji.
Madonietis Toms: – Makulatūras, ko nodot, man nav, bet par šo akciju esmu dzirdējis. Avīzes netiek krātas, bet pēc izlasīšanas tiek sadedzinātas, jo mums dzīvoklī ir tāda iespēja.
Madonietis Kristers: – To, ka tiek rīkota tāda makulatūras akcija, zinu, bet vecu žurnālu un laikrakstu, ko nodot, nav. Tagad visus jaunumus jau var uzzināt internetā.
Madonietis Kristiāns: – Par to, ka vasarā būs makulatūras vākšanas akcija, mums izstāstīja skolā. Lai saudzētu dabu, arī skolās regulāri notiek dažādas akcijas. Piemēram, es esmu uz skolu nesis un nodevis baterijas.
Madonietis Valdis: – Neesmu par to informēts, bet tagad zināšu. Laikrakstu, ko nodot, nav, jo tie parasti pēc izlasīšanas tiek sadedzināti. Taču grāmatas vajadzēs pārskatīt un varbūt kādu varēšu arī aiznest uz bibliotēku un nodot. Man ļoti patika arī akcija, kuras laikā bija iespējams ar citiem apmainīties ar grāmatām.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA