– Kādas ir jūsu domas – vai cenas sakarā ar eiro ieviešanu paaugstināsies, vai arī pāreja uz jauno valūtu notiks korekti – tās tiks pārrēķinātas atbilstoši noteiktajam kursam? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Aivars Bajārs no Sarkaņu pagasta: – Cenas varētu paaugstināties. Vismaz tādas runas klīst un tauta runā, ka cenas mākslīgi nedaudz uzkāps. Jebkuros laikos jau tā ir bijis, ka naudas maiņas dēļ vislielākais zaudētājs ir pircējs, parastais cilvēks. Tie, kas, augšā sēdēdami, saņem tūkstošus, to nejutīs. Arī tas, ka no 1. oktobra cenas tiks norādītas gan latos, gan eiro, ir vērtējams divējādi, jo kura tante, atbraukusi no laukiem, pārbaudīs, vai cenas pārrēķinātas atbilstoši kursam.
Raimonds no Rīgas: – Cenu kāpums, ja tā notiks, būs minimāls. Kopumā pāreju uz eiro, to, ka Latvija tiek uzņemta vienotajā eirozonā, vērtēju pozitīvi. Protams, būs cilvēki, kuri spekulēs un izmantos šo situāciju, bet būs arī tādi, kas cenas pārrēķinās atbilstoši noteiktajam kursam. Arī tas, ka dažus mēnešus cenas būs norādītas abās valūtās, ir labi, jo būs iespēja salīdzināt un iegaumēt jaunās cenas eiro.
Dainis no Murmastienes: – Es domāju, ka daļa nelaidīs garām izdevību nopelnīt. Pārsvarā tās būs pārtikas preču cenas, kas palielināsies. Savukārt komunālo pakalpojumu cenas šī iemesla dēļ nemainīsies. Saņemot rēķinus, jau tagad katrs var izrēķināt, cik par tiem būs jāmaksā, pārejot uz eiro.
Madoniete Arnita: – Gribas jau ticēt, ka tirgotāji, uzņēmēji, pakalpojumu sniedzēji rīkosies tā, kā sola – godprātīgi, bet droši vien būs arī tādi, kas izmantos šo situāciju. Tas, ka no 1. oktobra cenas būs jāuzrāda divās valūtās, ir labi. Tirgotājiem tie varbūt ir lieki izdevumi, bet tie cilvēki, kas rēķina līdzi, varēs salīdzināt un novērtēt, vai tas tiek darīts godprātīgi.
Linda no Salaspils: – Es domāju, ka ne – tās tiks pārrēķinātas atbilstoši noteiktajam kursam. Ja cenas arī celsies, tas nebūs pārejas uz eiro dēļ. Ja cenas palielināsies, tas visvairāk skars pārtikas produktus.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA