3. augustā pulksten 5 Vestienas pagasta Kāla ezerā esam aicināti baudīt koncertu „Ezera skaņas 2013".
Uz netradicionālo mūzikas koncertu „Ezera skaņas" pagājušā gada 18. augustā izdevās nokļūt arī man. Koncerta mūziķi – J. Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkņi – atradās ezera vidū uz peldošas skatuves. Pateicoties mierīgajam Kāla ezera rītam un ezera brīnišķīgajai akustikai, koncertu varēja baudīt arī atrodoties krastā. Vairākas kompānijas gan devās tuvāk peldošajai skatuvei ar laivu vai katamarānu, viena no tām miglā pat apmaldījās un ezera noskaņās pabija ilgāk. Skanēja salikumi koklei, vijolei, flautai, blokflautai, klavierēm, klarnetei, saksofonam, perkusijām un bungām. Šo instrumentu skaņas ieskanējās vēl tumsiņā un pamazām austot gaismai.
– Šogad laikapstākļi solās būt patīkami, taču nenāktu par ļaunu paņemt līdzi siltu segu un tēju termosā, jo rīti mēdz būt vēsi, lai arī dienas vidū ir +30 grādu, – no pieredzes iesaka organizatori. – Strādājam gan pie praktiskiem sīkumiem, gan pie jaukiem pārsteigumiem programmā, kas koncertu padarīs vēl saistošāku un izjūtām bagātāku. Ieslīdiet ar laivu ezerā, ieliekot plaukstas ūdenī, un, no ezera vidus plūstot melodijām, sajūtiet mieru!
Autore: INESE ELSIŅA