SIA „LLKC" Meža konsultāciju pakalpojumu centra apmācību centra „Pakalnieši" vadītājas amatā DANUTAI KIOPAI rit pirmā vasara. Viņa, pieņemot jauno izaicinājumu un konkursa kārtībā uzsākot darbu, turpina vadīt iepriekšējās vadītājas Ineses Mailītes lolojumu, ieviešot savu skatījumu. – Vēlos cilvēkiem dot iespēju vairāk būt pie dabas, sadzirdēt un saklausīt, sajust un priecāties, – sarunā uzsvēra Danuta, kas „Pakalniešu" vadītājas amatā ir stājusies no šā gada 15. aprīļa. Viņa mūsu intervijā dalījās savos iespaidos par dabas tūrismu, par „Pakalniešiem", par Gaiziņkalnu un apkārtnes dabas takām, par savu vietu vides izziņas procesā un jaunajiem vaibstiem, kas pamazām rodas.
– Vai „Pakalnieši" joprojām ir novada apmeklētāko tūrisma vietu sarakstā?
– Man šī vasara „Pakalniešos" nes pirmreizēju pieredzi, nav salīdzinājuma par „agrāk" un „tagad", jo esmu tikai tagad. Otrs – ir bijušas labas lietas „Pakalniešos" jau septiņus gadus, līdz ar to tie, kas tur jau ir pabijuši, visu redzējuši, izvairās uz vienu vietu doties divus gadus pēc kārtas, kaut arī te ir ļoti paticis. Es gan saku, ka var braukt katru gadu un katru reizi atklāt un piedzīvot ko citu, ievērojot jaunās lietas. Kad uzcels jauno Gaiziņkalna skatu torni, tad paredzu, ka atkal brauks pie mums daudz vairāk grupu un interesentu, jo apkārtne ir atpazīstama ar Gaiziņkalnu. Tāpēc jau tagad domāju, ko mēs vēl atbraucējiem piedāvāsim. Pirms katriem svētkiem ir sagatavošanās laiks, arī Gaiziņam pirms jaunā torņa uzcelšanas ir gatavošanās svētkiem laiks. Virsotne gatavojas pieņemt jauno torni, vēl īsti nezinot, kad un kā tas būs. Madonas gadagrāmatā atradu vecā torņa pamatu liešanas fotogrāfiju, bet jaunajam tornim vajadzētu būt uzceltam uz 200 gadu jubileju, kopš pirmoreiz uzmērīts Gaiziņkalns.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.07.2013.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto