27. jūlijā pulksten 21 Cesvaines ev. lut. baznīcā notiks šīs vasaras sezonas kārtējais profesionāļu, izcilu mākslinieku koncerts.
Vakara noskaņā pie ērģelēm būs ērģelniece Kristīne Adamaite, kura muzicēs kopā ar solisti Ievu Manoni. Koncertā varēsim iepazīties ar ērģeļmūziku, rakstītu no 17. līdz 20. gadsimtam. Skanēs J. S. Baha „Tokāta un fūga", komponista S. Bārbera „Adagio", mūsdienu komponista R. Dubras skaņdarbs „Skats uz baroka laiku", bet unikāls priekšnesums būs A. Dvoržāka „Bībeles dziesmas" ērģelnieces Kristīnes Adamaites un solistes Ievas Manoni kopīgā sniegumā.
Ērģelniece Kristīne Adamaite ieguvusi maģistra grādu ērģeļspēlē pie profesores Larisas Bulavas, papildinājusi zināšanas Enshedes Mūzikas augstskolā Nīderlandē. Šobrīd regulāri koncertē gan kā soliste, gan sadarbojoties ar koriem „Latvija", „Kamēr", „Balsis" un solistiem Guntu Davidčuku, Ievu Paršu, Evitu Zālīti, Ievu Manoni, Krišjāni Norveli, Arti Sīmani. Koncertējusi Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Vācijā, Itālijā, Šveicē, Austrijā, Lielbritānijā, Austrālijā, ASV. Šobrīd ir ērģeļspēles pasniedzēja Lutera akadēmijā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un ērģelniece Rīgas Sv. Pestītāja baznīcā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.07.2013.
Autore: DAIGA MATROZE, Cesvaines ev. lut. draudzes ērģelniece