– Kā vērtējat Einara Repšes atgriešanos uz politiskās skatuves? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Dzintra no Biksēres: – Cerams, ka tauta būs tik politiski izglītota, ka atkal neuzķersies. Vajadzētu būt atmiņai drusku garākai un atcerēties, kā viņam ar savu solījumu izpildi veicās iepriekšējās reizēs. Nevajadzētu otrreiz uz tā paša grābekļa kāpt. Bet no personiskās saskarsmes darba jautājumos varu apgalvot, kā klients viņš ir ļoti perfekts.
Jānis no Madonas: – Nezinu, grūti spriest. Man tādas uzticības Repšem nav, un es pats diezin vai Saeimas vēlēšanās par viņu balsošu. Iepriekšējā pieredze pārāk labā atmiņā.
Nikolajs no Madonas: – Visi mūsu politiķi lielākoties vienādi – domā tik par savu labumu. Arī Repše. Nu cik tad var? Vienreiz jau partiju nodibināja, tādu naudu no cilvēkiem savāca, un kas no tā iznāca! Negatīvi vērtēju. Politikā jānāk jauniem cilvēkiem.
Selga no Dzelzavas: – Nezinu gan. Man liekas, ka viņš ir gana svārstīgs. Kad pirmo reizi nāca – jā, cerība bija, ka kaut ko mainīs. Runāt jau visi skaisti māk, bet, kad tiek pie darīšanas, tad tik skaties! Esmu skeptiski noskaņota.
Ainārs no Madonas: – Neviennozīmīgi vērtēju, jo ir visai jocīgi, ka cilvēks, kas savā laikā no politiskās skatuves ir nogājis un vienu brīdi pat nebija dzirdams, pēkšņi atkal veido jaunu politisku spēku. Neviens jau nevar tā īsti saprast, vai tas ir mēģinājums atkal baltā zirgā nokļūt uz lielās skatuves vai kā citādāk. Ne visi, kas atjāj baltā zirgā, var būt valsts glābēji. Īstenībā es pašlaik pat vēl tā īsti nepievēršu uzmanību tam, ko viņš deklarē. Manā skatījumā katram ir savs laiks, un, ja kāds atgriežas, tad noteikti ir kāda dziļāka doma un ambīcijas. Es, piemēram, domāju, ka pašreizējais premjers ir izdarījis pietiekami daudz, un tā mainīt vienu pēc otra diezin vai ir prāta darbs.
Dace no Madonas: – Bet ko viņam tur darīt? Nē, Repše tur nav vajadzīgs. Vai tad viņš visu, ko gribēja sev, vēl nav izdarījis?
Aptauju veica BAIBA MIGLONE