Trīs nedēļas (no 16. jūlija līdz 3. augustam) Zviedrijā uzturēsies Madonas evaņģēliski luteriskās draudzes svētdienas skolas audzēkņi un skolotāji. Tie būs bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem.
– Šī iespēja parādījās caur kontaktu kontaktiem, – laikrakstam atzina Madonas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Hanss Jensons. – Esmu zviedrs. Pirms desmit gadiem šāds piedāvājums jau Madonas rajonam bija, tagad to saņēmām atkal. Nometni bērniem organizē fonds Zviedrijā, kas palīdz latviešiem. Aizsākums radās pēc Otrā pasaules kara, kad latviešus, kas bija nokļuvuši Vācijā, aicināja uz Zviedriju, uz vasaras nometni. Šī organizācija nopirka mācītāja muižu Ēlandē, vairākus gadus to remontēja, un tagad viena no aktivitātēm ir ik vasaru aicināt tur padzīvot bērnus no Latvijas. Iztika ir nodrošināta, nodarbības saplānotas, atliek piedalīties. Tur būs iespēja braukt ar velosipēdiem, redzēt dabu, doties ekskursijās. Nākamgad uz Ēlandi dosies jau citas draudzes bērni no Latvijas.
– Mēs šoreiz būsim 15 svētdienas skolas bērni, divi jaunieši, kas palīdzēs skolotājiem, un četri pieaugušie, – pastāstīja Madonas evaņģēliski luteriskās draudzes svētdienas skolas skolotāja un delegācijas vadītāja Ērika Pommere. – No pieaugušajiem uz Zviedriju līdzi dosies arī Katrīna Cirša, Ilona Balode un Lelde Dunce, kas nometnes laikā veiks pavāres funkcijas.
Autore: INESE ELSIŅA