Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Izsniedz centralizēto eksāmenu sertifikātus

Redakcija

Autors • 09.07.2013.

Izsniedz centralizēto eksāmenu sertifikātus
Burtu lielums

5. jūlijā Valsts izglītības satura centrs izsniedza vispārējās vidējās izglītības sertifikātus. Nozīmīgos dokumentus Madonas, Lubānas, Varakļānu un Cesvaines skolām no Rīgas atveda Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne.

Sertifikātus saņēma skolu pārstāvji, lai vēlāk tos izsniegtu absolventiem.
– Galvenais, ka visi mūsu divpadsmitie centralizētos eksāmenus ir nokārtojuši, visi deviņpadsmit saņems sertifikātus, – priecājās Cesvaines vidusskolas direktors Didzis Baunis. – Šogad pirmo gadu vidusskolu, ģimnāziju un tehnikumu audzēkņi par parādītajām zināšanām nesaņem atzīmes, balles vai līmeņus, bet viņu zināšanu apjoms ir izvērtēts un atzīmēts procentos.
– Mūsu beidzēji visi saņems sertifikātus, – informēja Varakļānu vidusskolas direktors Juris Daleckis. – Visi plāno mācīties tālāk, vai tas izdosies, dzīve rādīs. Tā kā lielākā daļa absolventu pašdarbības kolektīvu rindās piedalās Dziesmu un Deju svētkos, sertifikātus viņi saņems pēc atgriešanās no svētkiem.
– Madonas pilsētas 1. vidusskolā centralizētos eksāmenus kārtoja 52 divpadsmitie, – pastāstīja skolas direktora vietniece audzināšanas darbā Inese Strode. – Sertifikāti ir visiem absolventiem. Arī iepriekšējos mācību gados, kad vidusskolu beidzēju prasmes eksāmenos novērtēja kādā no pieciem līmeņiem (no A līdz E), vērtējums tika izteikts procentos. Jaunieši sertifikātus saņems atšķirīgos laikos, jo daži piedalās Dziesmu svētkos, daži strādā Madonā, citi – Rīgā un ārzemēs. Visi gaida eksāmenu rezultātus un orientējas uz studijām.
– Madonas Valsts ģimnāzijas 74 divpadsmitie sertifikātus saņems visi, – secināja skolas direktore Vanda Maderniece. – Piemēram, matemātikā ir 132 skolēni, kas valstī eksāmenu nav nokārtojuši (Viens no viņiem ir Madonas vakara un neklātienes vidusskolas audzēknis. – Aut.). Valsts ģimnāzijai ir jāsasniedz desmit procenti virs vidējā līmeņa, izskatās, ka mūsu absolventiem tas izdevies.
– Līdz ar sertifikātu atdošanu mācību gads pilnībā ir noslēdzies, – no savas puses atzina izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne.
– Novada skolas pirms jaunā mācību gada apmeklēsim augusta pirmspēdējā nedēļā. Madonas novadā darbu turpinās visas skolas, pārmaiņu šai ziņā nebūs.

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px