Uz galvaspilsētu cits pēc cita devušies XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku dalībnieki.
Daži kolektīvi Rīgā ieradās pirmdien, citi – otrdien, vēl daudzi trešdien un ceturtdien. Madonas novada dejotāji uz Rīgu devās autobusos, koristi – ar vilcienu.
Ļaudonas pagasta jauktā kora ‘"Lai top" dalībnieks Einārs Dumpis uz Dziesmu svētkiem devās oriģinālā veidā – kājām.
– Reiz izlasīju, ka kāds podnieks no Lejasciema devies kājām uz Dziesmu svētkiem Jelgavā, un nospriedu, vai es, šodienas podnieks no Vidzemes, esmu sliktāks. Jāatzīst, ka tomēr esmu vājāks, jo šādai lietai vajadzīgs pamatīgs treniņš. No savas mājas – Mētrienas pagasta „Brīvniekiem"- izgāju pievakarē, divpadsmitos naktī biju aiz Madonas novada robežām. Diemžēl visu attālumu pievarēt nevarēju, aiz Ērgļiem mani mašīnā paņēma draugs, – 3. jūlijā „Staram" atklāja Einārs Dumpis.
Iemesls ceļa pārtraukšanai bijis visai prozaisks – uzberzta milzu tulzna, un ceļu turpināt svētku dalībnieks fiziski nav varējis. – Tā nav, ka gāju nesagatavojies, mazliet patrenējos savā vārda dienā, kad nosoļoju 40 kilometrus līdz Gaiziņam, – gatavību veikt ceļu līdz Rīgai iezīmēja Einārs.- Šoreiz arī gāju līdz Gaiziņam, tur nedaudz atpūtos un soļoju tālāk. Pirms tam piestāju pie Bolēnu avota, tāpēc slāpes nebija problēma.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 5.07.2013.
Autore: INESE ELSIŅA