28. jūnijā Madonā, Saieta laukumā, līdzās puķēm un košumkrūmiem uzplauka bagātīgs krāszieds, kas autorrokrakstā dzima starptautiskā plenēra „Laisma" laikā, bet todien bija skatāms izliktajās gleznās.
Šogad plenērs Sarkaņu pagasta sporta un atpūtas kompleksā „Rēķu kalns" ritēja Jāņu laikā, kā nospiedumu bildēs atstājot pārpilnas ziedu pļavas.
– Viss, ko jūs plenēra laikā darījāt, pilsētu un novadu skaisti izpušķo, –
autoriem sacīja Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. – Gleznas liecina, ka māksliniekiem bijis pozitīvām emocijām piepildīts laiks, un, ja sabrauc tik daudz mākslinieku vienkopus, tas konkrēto vietu enerģētiski uzlādē. Kopumā šis ir trīspadsmitais plenērs, un turpinājums noteikti sekos.
– Šogad plenērā piedalījās 16 dalībnieku, – laikrakstam pastāstīja plenēra organizatore Maija Jakoviča. – Jāņu laiks nedaudz samazināja autoru skaitu, toties deva patīkamu spirgtumu, jo laika apstākļi bija gleznotājiem draudzīgi. Dabā vērojām ziedu pārpilnību, un gleznās tas tverams. Tāpat tajās ienāk klasiskas tēmas, kā, piemēram, Jāņu vainags.
Vienpadsmit vasaras plenēra „Laisma" dalībnieki dzīvoja un gleznoja Vestienā, šogad otro reizi apmešanās vieta bija Sarkaņu puse, un divas dienas plenēra dalībnieki pavadīja Mārcienā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 3.07.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto