Jau no svētku pirmsākumiem Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos un to noslēgumu koncertos piedalījušies pūtēju orķestri.
Dažādos laikos koncertu veidotāji orķestrus ir atšķirīgi izmantojuši gan kā pavadošo sastāvu kopkorim, gan atskaņojot koncertu atklāšanas maršus un himnas. 2008. gadā pirms noslēguma koncerta pūtēju orķestri bija kā svētku iesildošā grupa.
Šogad pēc ilgiem gadiem pūtēju nozarei ir izdevies pierādīt sevi kā mākslinieciski stabilu vienību, izcīnot vietu Noslēguma koncertā Mežaparka estrādē uz podestiem divdesmit minūšu programmai. Tas nāk ar papildu slodzi: kurzemniekiem jāapgūst vidzemnieku repertuārs, zemgaliešiem – rīdzinieku, jo katra novada vienu skaņdarbu spēlēs visi, arī Madonas kultūras nama pūtēju orķestris „Madona".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 2.07.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto