Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: ugunsgrēks Rīgas pilī

Redakcija

Autors • 25.06.2013.

Burtu lielums

Ar kādām izjūtām uztverat ziņu par traģisko ugunsgrēku naktī uz piektdienu Rīgas pilī? – piektdien tūlīt pēc traģiskā notikuma vaicājām Madonas ielās sastaptajiem cilvēkiem.

Rita no Cesvaines: – Pirmām kārtām, uzreiz gribējās vilkt paralēles ar 2002. gada ugunsgrēku Cesvaines pilī. Arī ugunsgrēku Cesvaines pilī uzreiz neizdevās lokalizēt, un degšana turpinājās līdz pat rītam. Solīja, ka būs helikopters un dzēsīs no gaisa, bet tā arī tas neparādījās. Katrā ziņā diezgan skumji – man paziņa strādā Valsts prezidenta kancelejā. Viņš stāstīja, ka bojājumi ir ļoti plaši. Cietusi Baltā zāle, arī fondu krājumi. Pili, neapšaubāmi, restaurēs, bet summas noteikti būs daudzkārt lielākas nekā tās, kas bija paredzētas atjaunošanas darbiem.

Ināra no Madonas: – Neesmu gan neko dzirdējusi. Vakar ziņās neko vēl neteica, bet šorīt agri devos uz dārzu un ziņas nedzirdēju. Tā ir ļoti satraucoša un nepatīkama vēsts. Kā vispār kaut kas tāds varēja gadīties? Tagad pils atjaunošanas darbi ieilgs un arī lielākus līdzekļus prasīs.

Raitis no Rīgas: – Godīgi sakot, tas bija tāds pamatīgs šoks, jo parasti ugunsgrēks izceļas dzīvojamajā mājā vai tamlīdzīgi, bet te – pilī, turklāt pašā Rīgas sirdī. Pārsteidza tas, ka šī ziņa ātri izplatījās ne tikai Latvijā – to, piemēram, rādīja Baltijas 1. kanālā. Tagad, protams, var runāt par to, ka pirms remonta vajadzēja izvest muzeja materiālus, bet vai tad kāds domāja, ka tāda nelaime var skart.

Dainis no Rīgas: – Šorīt braucām gar pili, un no tāluma nekas neliecināja par lielo nelaimi, jo paši mūri jau ir stipri, dega jumta konstrukcijas, bēniņi un citas iekštelpas. Bet cilvēki momentā satraucās, vakar vakarā uzreiz visi aktīvi komentēja šo notikumu Twitter mājas lapā.

Raimonds no Bērzaunes: – Īpaši neko dzirdējis neesmu, bet katrā ziņā traģisks gadījums. Grūti spriest, kā viss tur noticis, kāpēc signalizācija nav laikus nostrādājusi. Iespējams, kā jau visās jomās, arī drošībai līdzekļi par daudz ir samazināti. Pieņemu, ka šis incidents liks visu vēlreiz pārbaudīt un nodrošināt un turpmāk ieguldīt lielākus līdzekļus tieši aizsardzībai pret ugunsnelaimi.

Aptauju veica BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px