8. jūnijā Talsu novada muzejā tika atklāta plaša Vidzemes mākslinieku darbu izstāde, kas ir kā atbildes notikums pagājušā gada Kurzemes mākslinieku izstādei „Kurzemes pieturas" trijos Vidzemes muzejos un izstāžu zālēs.
Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Jaunpiebalgas, Madonas, Mazsalacas, Siguldas, Rūjienas, Valkas un Valmieras novadu pārstāv kupls skaits mākslinieku – ap četrdesmit; tie ir gan novados reāli dzīvojošie un strādājošie (liels mākslas skolu pedagogu loks), gan ar Vidzemes novadiem saistītie vasarnieki. Izstādē skatāmi daudzu pazīstamu mākslinieku – Ineses Jakobi, Vitas Mercas, Dzintras Vilks, Lailas Bikšes, Kristiana Brektes, Ilonas Brektes, Andra Vārpas, Baibas un Eināra Dumpju, Jāņa Seiksta – darbi. Eksponēta glezniecība, grafika, šķiedras māksla, keramika, podniecība, skulptūra, objekti un dažādās autortehnikās radīti darbi. Ekspozīcija sadalīta divās daļās – viena izvietota centrālajā ēkā, otra atrodas atsevišķā galerijas ēkā. Izstāde skatāma līdz 2. jūlijam.
Reanimēt sava reģiona kopizstādes vidzemniekus rosināja Kurzemes mākslinieku tradīcija ik pa diviem gadiem veidot kopīgu izstādi. Šogad Vidzemes autoru ekspozīciju organizēja Madonas un Cēsu izstāžu kuratores Inese Jakobi un Nata Livonska, un tā vispirms bija skatāma Madonā. Uz izstādes atklāšanu Talsos un Raimonda Tigula ārpasaules mūzikas koncertu Tiguļkalnā ieradās kupls skaits Vidzemes mākslinieku.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.06.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto