– Kam, jūsuprāt, būtu jāglābj „Liepājas metalurgs" – akcionāriem, valstij, abiem kopā vai vienkārši jāļauj notikumiem ritēt savu gaitu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Mārīte no Vecpiebalgas: – To ir grūti saprast, kāpēc Latvijā visu glābj valsts jeb – citiem vārdiem – cilvēki ar saviem maciņiem. Toties akcionāri savus uzkrājumus nezaudē, kā tas bija ar „Parex" banku un visiem pārējiem. Uzņēmums ir jāglābj pašiem īpašniekiem.
Viktors no Cesvaines: – Tas jādara pašiem akcionāriem. Nodokļu maksātājiem pietiek jau ar „Parex" banku. Par mums, vienkāršajiem cilvēkiem, neviens nedomā, bet mums jādomā par miljonāriem, to, kā glābt viņiem piederošu uzņēmumu. Gan jau kaut kāds rīcības plāns akcionāriem ir, gan jau viņi ir izdomājuši savus nākamos gājienus. Un, ja arī neizdosies, pašiem sev taču naudas pietiks – badā nedzīvos…
Jumurdietis Dailis: – Valstij to nevajag darīt. Kam tas ir vajadzīgs? Mēs jau vienu banku izglābām. Īpašnieki neko daudz nezaudē, viss tiek uzvelts uz nodokļu maksātāju pleciem. Tas nav tā vērts. Akcionāri savā starpā vēl var vienoties par „Liepājas metalurga" glābšanu, bet var arī nevienoties.
Jurijs no Ozoliem: – Tas ir privātīpašums, tāpēc lai to glābj paši īpašnieki. Kāpēc tas jādara uz nodokļu maksātāju un pensionāru rēķina? Jāmaksā būs tik un tā, bet uzņēmuma glābšanā valstij vajadzēs ieguldīt lielākus līdzekļus, nekā galvotais kredīts. Un droši vien rudenī nebūs arī pensijas pielikuma, kā to ir jau pateikusi labklājības ministre I. Viņķele. Premjers V. Dombrovskis gan saka, ka tomēr būšot, bet viņam nevar ticēt, jo reiz pirms vēlēšanām jau teica vienu, bet pēc tam no pensijas tāpat 10 latu tika noņemti.
Jānis no Saikavas: – Ja to sadomās glābt, tas atkal būs uz nodokļu maksātāju rēķina, bet diez vai tā vajadzētu darīt. Lai to, kā saka, izlemj gudrāki vīri, bet šaubas par šādu soli gan ir ļoti lielas. Īpašnieki sevi ir jau nodrošinājuši, sagrābušies pietiekami daudz, tāpēc loģiskāk būtu, ja viņi uzņēmumu glābtu par savu naudu.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA