– Vai, jūsuprāt, deputātu kandidātiem pirms pašvaldību vēlēšanām būtu jātiekas ar vēlētājiem, un vai jūs apmeklētu šādas tikšanās? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Oksana no Dzelzavas: – Man tas nav aktuāli. Es Latvijā dzīvoju kopš 2 gadu vecuma, labi runāju latviski, bet pagaidām neesmu plānojusi izmantot iespēju naturalizēties. Likumi, izņemot vēlēšanu tiesības, jau ir vieni un tie paši. Taču droši vien šādas tikšanās ir lietderīgas, ar avīzēm, kurās pārsvarā ir tikai solījumi, nepietiek. Tiekoties ar deputātu kandidātiem, ir iespējams uzdot arī katru interesējošo jautājumu.
Ingus no Jēkabpils: – Tikties ar vēlētājiem noteikti vajadzētu. Deputātu kandidātiem ir jāuzklausa vēlētāju domas un vēlmes, kā arī jāatbild uz jautājumiem. Cik cilvēku – tik viedokļu, un tie deputātu kandidātiem būtu jāzina. Ja tādas tikšanās būs, es noteikti piedalītos. Piemēram, mēra amata kandidātiem es uzdotu arī āķīgus jautājumus, līdzīgi kā Nils Ušakovs jautāja saviem konkurentiem – cik maksā megavatstunda siltuma vai biļete sabiedriskajā transporta. Ja kandidāts nezina atbildes uz šādiem un līdzīgiem jautājumiem, tādam vēl ir pāragri kandidēt vēlēšanās.
Juris no Gulbenes: – Tas būtu svarīgi, lai katrs, kas to vēlētos, varētu tikties. Mēs dzīvojam brīvā Latvijā, un mums jābūt tiesībām uzdot jautājumus deputātu kandidātiem, paust savu viedokli; bet, neatkarīgi no tā, uz vēlēšanām ir jāiet un jābalso. Pašvaldības jau lielie kungi Rīgā ir tā „nospieduši", ka arī tās knapi elpo, kur nu vēl mēs, nabagie strādnieki…
Jānis no Rīgas: – Protams, deputātu kandidātiem vajadzētu rīkot tikšanās ar vēlētājiem. Tuvojoties vēlēšanām, pamazām palasu avīzes, pasekoju diskusijām TV, bet, pieņemot lēmumu, par ko balsot, paļaujos arī uz savu intuīciju.
Aldis no Kalsnavas: – Līdz šim tādas tikšanās pie mums vēl nav bijis, droši vien tās būtu jārīko. Manu izvēli tas gan neiespaidos, jo es jau zinu, par ko balsošu 1. jūnija pašvaldību vēlēšanās.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA