Liela daļa māju Madonas pilsētā, kā „Staru" informē SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis, ir jau atslēgušās no siltuma, bet daļa, ņemot vērā, ka temperatūra naktīs dažkārt pazeminās līdz pat mīnus grādiem, izmanto siltuma padeves ekonomisko režīmu.
– Līdz 1. maijam apkures sezona bija beigusies 60 daudzdzīvokļu namos, bet aptuveni 30 mājās siltums vēl ir, kā arī bērnudārzos, skolās. Vēsais laiks šopavasar turpinās neierasti ilgi, bet arī citus gadus ir bijis visādi. Piemēram, pagājušajā gadā iestājās silts laiks, daudzi atteicās no apkures, bet tad kļuva auksts un daļa lūdza atjaunot siltuma padevi. Pieņemot lēmumu par apkures sezonas izbeigšanu, jāapsver arī šie apstākļi, vai tomēr nav izdevīgāk uzstādīt ļoti minimālu režīmu nekā pavisam atteikties no siltuma. Tad, iestājoties aukstumam, nebūs jāsalst un arī mitrums neienāks dzīvokļos, kas arī nav veselīgi. Nu gan ir jau maijs, siltam laikam reiz taču jānāk, tāpēc droši vien neviena māja šajā apkures sezonā, atšķirībā no pagājušā gada, pieslēgt siltumu vairs nelūgs, – uzsver Uldis Lielvalodis.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA