– Vai jūs jau interesē 1. jūnija pašvaldību vēlēšanām iesniegtie deputātu kandidātu saraksti, un vai jūs plānojat tajās piedalīties? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem iedzīvotājiem.
Madoniete Vera: – Pagaidām ar tiem vēl neesmu iepazinusies, bet to, ka Madonas novadā būs septiņi saraksti, zinu. Galvenais informācijas avots ir internets. Tuvojoties vēlēšanām, interesē gan kandidātu saraksti, gan darbības programmas.
Ērglēnietis Jānis: – Ērgļos varēsim izvēlēties no četriem sarakstiem. Deputātu kandidātu programmas gan vairāk atgādina darbā pieteikšanās konkursu. Starp partiju un neformālo interešu grupu programmām nav nekādas atšķirības, tie visi pārstāv konkrētas grupas intereses un redzējumu, nevis teritoriālās vienības iedzīvotāju vēlmes, intereses utt. Viss jau it kā tajās ir pareizi – rūpēsimies par uzņēmējdarbību, iespēju robežās arī par kultūru, izglītību, attīstību utt. Diemžēl partijiskā Eiropa ir partijiskā domāšana, tā ir patērētāju sabiedrības morāle, un tur nekas jauns nevar piedzimt.
Madonietis Jānis: – Parasti jau sagaidām, kad deputātu kandidātu saraksti, to programmas tiek publicētas avīzēs, tad arī izlasām. Līdz šim esmu piedalījies visās vēlēšanās un arī šoreiz droši vien došos uz vēlēšanu iecirkni.
Madoniete Astrīda: – Es gan par to vēl stipri domāju un nezinu, vai šoreiz vēlēšanās piedalīšos. Mēs dzīvojam denacionalizētā mājā, bet cits dzīvoklis Madonā tā arī nav piedāvāts. Aicina pārcelties uz Ošupi, Dzelzavu, Aizpurvi, Mārcienu, bet mēs taču visu mūžu esam nodzīvojuši Madonā. Divdesmit gadu ir pagājuši, bet tā arī neviens domes deputātu sasaukums šo problēmu Madonā nav atrisinājis. Cilvēki jau nav vainīgi, ka savulaik dzīvoklis netika piešķirts jaunā mājā.
Madonietis Jānis: – To, kuras partijas sarakstus ir iesniegušas Madonas novadā, zinu, bet ar deputātu kandidātu sarakstiem vēl neesmu iepazinies. Informāciju par gatavošanos pašvaldību vēlēšanām izlasu „Starā", kā arī internetā. Pirms balsoju, izlasu arī deputātu kandidātu programmas.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA