– Vai, iestājoties siltam laikam, esat uzsākuši apkārtnes sakopšanu un vai plānojat piedalīties Lielajā talkā, kas Latvijā notiks šosestdien? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Vilmārs no Ošupes pagasta: – Pavasaris ir atnācis, un arī mājas apkārtnes sakopšana ir sākusies. Lapas pamatā gan tika sakasītas rudenī, bet pa kādai šur tur vēl ir palikušas vai arī vējš ir tās atnesis no citurienes. Lielajā talkā parasti strādājam ezermalā netālu no Zvidzienas sūkņu stacijas. Sakopšanas talkas jau nav nekas svešs. Tās taču tika rīkotas arī krievu laikos. Mana paaudze tās vēl ļoti labi atceras.
Roberts no Praulienas pagasta: – Vispirms jau strādāsim pie mājas, kā arī piedalīsimies apkārtnes sakopšanā, kur jau varēsim piepalīdzēt. Kaut gan teritorija tiek sakopta rudenī, tomēr arī pavasarī ir, ko darīt. Ir jāsakopj sēta, tāpat ceļmalas un arī piemājas saimniecībā ir, kur roku pielikt.
Madonietis Jānis: – Tradicionālā Lielā talka pavasarī ir lieliska iespēja cilvēkiem pulcēties un darboties kopējam mērķim – sakopt Latviju. Iepriekšējos gados, ja vien bijusi iespēja, esmu tajās piedalījies un strādājis Madonas pilsētā, galvenokārt estrādē un Mīlestības graviņā. Lielā talka šogad gan sakarā ar vēlo pavasari tika pārcelta uz 27. aprīli, dienu, kad Madonā notiks arī lielais pavasara stādu tirgus „Viss dārzam", bet tas, cerams, viens otru netraucēs. Tie, kas gribēs, varēs sapirkt stādus un tos arī iestādīt.
Jānis no Kalsnavas pagasta: – Lielajā talkā piedalīsimies un sakopsim sava uzņēmuma teritoriju. Strādāsim gan paši, gan arī bērni nāks palīgā. Pavasaris ir atnācis, bet stādīt gan vēl ir nedaudz par agru.
Madonietis Pēteris: – Es atbalstu Lielās talkas ideju, bet dažiem tas šķiet nesaprotami, kaut gan piedrazot apkārtni daudzi māk, bet sakopšanas darbos ne visi grib iesaistīties. Katrā ziņā pēc Lielās talkas pilsēta kļūst daudz tīrāka.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA