Jau vairākus gadus Valsts asinsdonoru centra darbinieki reizi ceturksnī organizē izbraukuma dienu Madonā.
2013. gadā donoru dienas plānotas 25. aprīlī, 27. jūnijā, 19. septembrī un 12. decembrī.
Pēc Valsts asinsdonoru centra Rēzeknes filiāles datiem, 2012. gada četrās izbraukuma dienās Madonā asinis ziedojuši 315 donori, kā pirmreizējie reģistrēti 42 brīvprātīgie.
1. februārī apritēja gads, kopš Valsts asinsdonoru centrs regulārajiem donoriem dāvina privilēģiju kartes. 2012. gada laikā par privilēģiju karšu īpašniekiem ir kļuvuši 8898 donori, tās sniedz iespēju saņemt dažādas atlaides sporta, aktīvās atpūtas, veselības veicināšanas un citiem pakalpojumiem. Privilēģiju kartes saņem donori, kuri 365 dienu ietvaros asinis ziedojuši trīs reizes. Tās dāvina arī asins komponentu donoriem, kuri asins komponentus gada laikā nodevuši sešas reizes.
Atgādinām, ka ļoti svarīgs potenciālajam donoram ir hemoglobīna līmenis asinīs. Lai tas būtu pietiekams, cilvēkam svarīgi uzturā lietot produktus ar augstu dzelzs saturu. Organismam viegli asimilējamu dzelzi satur arī veselīgais saldums hematogēns. Atbalstot donoru kustību, aprīlī uzņēmums „G. Miežis Ārsts" donoriem dāvās Lietuvā ražoto hematogēnu. Kopumā visā Latvijā donori saņems 5000 salduma tāfelīšu.
Aicinām atbalstīt donoru dienu Madonā 25. aprīlī no pulksten 9 līdz 12. Gaidām brīvprātīgos ziedotājus mūzikas skolas Zvaigžņu zālē.
Līdz jāņem personu apliecinošs dokuments.
Autore: INESE ZĀLĪTE,
LSK brīvprātīgā