Kaut gan kopējā situācija uz ceļiem negadījumu un bojāgājušo skaita ziņā šogad turpina uzlaboties, veicot padziļinātu analīzi, Valsts policija (VP) secinājusi, ka trešdaļa negadījumos ievainoto ir pasažieri. Tam esot tieša saistība ar drošības jostu lietošanu.
Pagājušajā gadā ceļu satiksmes negadījumos tika ievainoti 1360 pasažieri, tas ir 32% no kopējā negadījumos ievainoto skaita gadā, vēsta VP dati. Savukārt no pērn bojāgājušajiem 177 cilvēkiem 30 bijuši pasažieri.
Analizējot negadījumu apstākļus, policija secinājusi, ka liela daļa no cietušajiem pasažieriem negadījuma brīdī nav lietojuši drošības jostu, tāpēc policija savā ikdienas darbā pievērsīs vēl lielāku uzmanību šim aspektam.
Jau iepriekš laikrakstam „Stars" VP Madonas iecirkņa priekšnieks Vasilijs Himuļa dalījies līdzīgos novērojumos, jo arī Madonas pusē letālā avārijas iznākumā nereti bijusi vainojama tieši drošības jostu nelietošana. Turklāt 2011. gadā Madonas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā gājis bojā tikai 1 cilvēks, savukārt pagājušajā gadā – 9. Arī viņš aicināja neizaicināt likteni un neprātot, kad avārija varētu vai nevarētu notikt – drošības josta ir jālieto, arī braucot nelielus ceļa gabalus, arī pilsētā, kur ātrums varbūt nav tik liels.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.04.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA