13. martā Madonas novada bibliotēkā pēc psiholoģes Kristīnes Makas vadītās lekcijas „Attīstošais dialogs" notika viņas grāmatas „Ceļš pie sevis" atvēršanas sarīkojums un konceptuālas fotoizstādes „Es esmu" atklāšana.
– Priecājos, ka izstāde ir Madonā, jo ar šo pusi man ir īpaša saikne, – komentēja psiholoģijas maģistre Kristīne Maka. – Apmēram četrus gadus kopā ar vīru dzīvojām Ļaudonā, pēc tam pārcēlāmies atkal uz Brocēniem. Katrā vietā izstāde izskatās citādi. Madonā fotogrāfijas izvietotas gan konferenču zālē, gan foajē telpā, un patiesībā tās nav manas fotogrāfijas, bet manis uzrunāto septiņu fotogrāfu bildes. Izstāde piedzima kopā ar grāmatas „Ceļš pie sevis" prezentāciju pagājušā gada nogalē.
Psiholoģe uzsvēra, ka viens no veidiem, kā varam saglabāt interesi un kontaktu pašiem ar sevi, ir jautājumu uzdošana. „Dažreiz dzīves situācijās ir tā, ka padomu meklējam pie ekspertiem vai gudrās grāmatās. Tā vien šķiet, ka tie jau nu zina vairāk, nekā mēs paši. Savā grāmatā gāju citu ceļu – tur ietvēru 151 jautājumu un nedevu nevienu atbildi. Atverot grāmatu, atbilde jāatrod katram pašam. Izlasot konkrēto jautājumu, mūsos neviļus piedzimst atbilde, un tieši tas palīdz saglabāt kontaktu ar sevi. Zinu, ka Brocēnu novadā grāmatu uz sava galda tur kultūras un izglītības centra vadītājs, un tad, kad ir bijis gana daudz apmeklētāju un problēmu, viņš atver grāmatu, izlasa jautājumu un padomā arī par ko citu."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.03.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto