Vakarrīt, domājams, daudzus iedzīvotājus, kuriem gadījās būt Madonas slimnīcas tuvumā, pārsteidza skats ar nosēdušos helikopteru jaunajā nosēšanās laukumā.
Ierasts, ka pacientu pārvietošana ar helikopteru visbiežāk tiek izmantota, kad piedzīvotas dzīvībai smagas traumas, tāpēc saprotamas bija dažu aculiecinieku bažas, ka notikusi liela nelaime. MNP SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Bruno Kokars informēja, ka helikopters bijis nepieciešams, lai transportētu pacientu ar sirds asinsvadu patoloģiju.
– Pacientam bija spēcīgas sāpes, tās iespēju robežās novērsām, bet bija nepieciešama arī tālāka rīcība, jo pacientam konstatēta sirds asinsvadu patoloģija. Uz vietas neko vairāk palīdzēt nevarējām, tāpēc tika meklēti varianti, kā viņu nogādāt līdz Rīgai. Veselības stāvokļa dēļ pacientu vedot nedrīkst pārāk spēcīgi kratīt, tāpēc variants ar pārvešanu sliktā ceļu stāvokļa dēļ nederēja. Tika sarunāts helikopters, kas vakardienas rītā nosēdās pie Madonas slimnīcas un tālāk nogādāja pacientu uz Rīgas slimnīcu, – pastāstīja Bruno Kokars.
Viņš piebilda, ka šī bija pirmā reize, kad helikopters nosēdies jaunajā nolaišanās laukumā: – Nezinu, kāpēc, bet iepriekšējā reizē helikopters izlēma nosēsties stadiona teritorijā, lai gan speciālisti apsekojuši helikoptera nosēšanās laukumu un tas veiksmīgi pilda savas funkcijas. Tāpēc šī bija pirmā reize, kad tika izmantots jaunais nosēšanās laukums. Liels paldies Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim, kas ar darbinieku komandu ātri reaģēja uz mūsu lūgumu un pa nakti iztīrīja gan laukumu, gan piebraucamo ceļu līdz tam.
Autore: LAURA VOITIŅA
Foto no Madonas slimnīcas arhīva