Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Iedzīvotājus satrauc ceļu kvalitāte

Redakcija

Autors • 12.03.2013.

Iedzīvotājus satrauc ceļu kvalitāte
Burtu lielums

Kaut arī līdz astronomiskajam pavasarim palikusi vairs tikai nedaudz vairāk nekā nedēļa, laikapstākļi par to neliecina. Joprojām turas martam neraksturīgi liels sals, joprojām uz valsts ceļiem strādā sniega tīrāmā un kaisāmā tehnika, joprojām pēc atkušņiem un sala iestāšanās nākamajā rītā ir jābūt sevišķi uzmanīgiem, jo ne vienmēr un visur slidenie ceļi un ietves ir nokaisītas.

Tas, ka Latvijā ceļu kvalitāte un to uzturēšana neapmierina daudzus, nav nekas jauns, bet par to vēlreiz atgādina 6. martā publiskotais jaunākais Pasaules ekonomikas foruma Globālās konkurētspējas ziņojums, kas ietver datus par 2011.-2012. gadu. Ceļu kvalitātes ziņā Latvija 144 valstu vidū ierindota 99. vietā jeb vienā līmenī ar Melnkalni, Tanzāniju, Zimbabvi, Zambiju, Senegālu un Tadžikistānu, bet iepriekšējā ziņojumā Latvija bija pat 101. vietā.
Ceļu kvalitāte ziņojumā ietvertajās valstīs novērtēta ar vienu līdz septiņiem punktiem. Viens punkts nozīmē, ka ceļu sistēma valstī ir ļoti neattīstīta, savukārt septiņi punkti – ka ceļu sistēma, atbilstoši starptautiskajiem standartiem, ir plaša un efektīva.
Latvijas ceļu stāvoklis ir novērtēts ar 3,2 punktiem. Visaugstākā ceļu kvalitāte Baltijas valstu starpā ir Lietuvā, kas ieņem 32. vietu un ir saglabājusi iepriekšējā gada pozīciju. Tās ceļu stāvoklis ir novērtēts ar 5,2 punktiem. Savukārt Igaunija, kur ceļu sistēma tika novērtēta ar 4,2 punktiem, ierindota 61. vietā, salīdzinot ar 51. vietu pirms gada.
Vislabākie ceļi pasaulē ir Francijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Singapūrā, Portugālē un Omānā, bet vissliktākā ceļu kvalitāte ir Moldovā (1,5 punkts), Haiti, Rumānijā un Mongolijā.
Tāda pētījuma, kur Madonas novadā atrodas labākie ceļi, bet kur – sliktākie, nav – vismaz par tādu nekas nav dzirdēts. Taču, ja spriež pēc lasītāju sūdzībām, viens no ceļiem, kas „galvassāpes" sagādā ne vienam vien autobraucējam, ir Madona-Ļaudona, par ko šoziem „Starā" esam rakstījuši vairākkārt, tāpēc, atskanot kārtējam zvanam no Ļaudonas, bijām pat nedaudz pārsteigti, izdzirdot patīkamo ziņu, ka ceļš beidzot ir kārtīgi nokaisīts.
– Kad visa pasaule sekoja meteorītam virs Čeļabinskas, arī mēs, ļaudonieši, piedzīvojām īstu brīnumu. Ceļš no Madonas līdz Ļaudonai bija nokaisīts! – pavēstīja kāda ļaudoniete.
Situāciju lūdzām komentēt Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju Ilzi Dreimani.
– Tā tas tiešām bija. Zinātāji pat teica, ka kaut ko tādu, ka ceļš tika kārtīgi nokaisīts no Madonas līdz pašai Ļaudonai – pagriezienam uz Ļūmāniem, piedzīvojuši vai pirmo reizi pēdējos 20 gados. Laikap­stākļi gan ir mainīgi un tagad arī prasītos, lai ceļš atkal tikpat kārtīgi tiktu nokaisīts. Katrā ziņā jābrauc ir ļoti uzmanīgi, bet tas droši vien attiecas uz visiem ceļiem, ne tikai mūsu. Attiecībā uz ceļa tīrīšanu pašlaik sūdzēties nevaram. Tas tiek darīts regulāri. Pēdējā laikā pārāk lielu dabas pārsteigumu gan vairs nav bijis, bet arī lielo puteņu laikā ceļš tika laikus notīrīts, – pagājušajā piektdienā atzina Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāja.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.03.2013.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px