Nu jau kādu laiku mūsu pusē pieturas tādi laikapstākļi, kas veicina ledus veidošanos uz ielām, trotuāriem, pie ēkām un pat uz taciņām. Ko pa dienu saule pacenšas izkausēt, tas pa nakti atkal piesalst vēl slīdīgākā ledus kārtā. Līdz ar to pieaug arī nokritušo un cietušo iedzīvotāju skaits.
MNP SIA „Madonas slimnīca" medicīniskā direktore Astrīda Svilāne vērtēja, ka pacientu, kas traumas guvuši, krītot uz slidenajām ielām, skaita pieaugums ir ļoti jūtams:
– Sevišķi daudz šādu pacientu bija pagājušās nedēļas nogalē. Pārsvarā tiek konstatēti roku un kāju lūzumi, retāk ir galvas traumas.
Jautāta, vai ir kādas vecuma grupas, kam vairāk būtu jāuzmanās no nokrišanas, Astrīda Svilāne atbildēja, ka slidenais laiks skar visus un nevarētu apgalvot, ka jaunāka vai vecāka gadagājuma iedzīvotāji cieš biežāk.
– Protams, jaunie vairāk skrien, ātri pārvietojas pa slidenajām kāpnēm un citām bīstamām vietām, savukārt vecāka gadagājuma cilvēkiem pēc nejaušas paslīdēšanas un nokrišanas biežāk gadās nopietnākas traumas, respektīvi, kauli ir trauslāki un ātrāk var rasties kāds lūzums, – viņa norādīja. Līdz ar to jāuzmanās ir ikvienam un jebkurā vietā, kur iedzīvotāji regulāri pārvietojas, jo pat taciņas, nelielie celiņi ir ārkārtīgi apledojuši.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.03.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto