Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Jauns auto arī Madonas ātrajiem

Redakcija

Autors • 27.02.2013.

Jauns auto arī Madonas ātrajiem
Burtu lielums

Pirmdien Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta Vidzemes reģionālā centra Madonas mediķu brigāde saņēma jaunu ātrās palīdzības mašīnu.

Tas, ka jaunajam operatīvajam medicīniskajam transportlīdzeklim Mercedes Benz 316 CDI saudzēšanas režīms netiks dots, apstiprinājās jau pirmajā dienā, jo mašīnai īsi pēc iebraukšanas Madonā jau bija pirmais pacients jāpārved uz Rīgu, un, kā „Staram" pastāstīja NMP Madonas mediķu brigādes vecākais ārsta palīgs Iveta Pērkone, arī šobrīd auto ir ierindā un gatavs doties pie pacientiem.
NMP dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītājs Aksels Roshofs norādīja, ka jaunais auto ir aprīkots ar visu nepieciešamo cilvēka dzīvības glābšanai kritiskās situācijās, tajā mediķiem ir daudz ērtāk sniegt palīdzību pacientam, savukārt pacientiem nodrošināts lielāks komforts un drošība.
– Amortizācijas sistēma, ar ko aprīkots operatīvais transportlīdzeklis, būtiski samazina kratīšanu un nodrošina līganu gaitu. Zinot to, kādā stāvoklī ir Latvijas ceļi, mums ir svarīgi, lai salonā mediķi un pacienti, jo īpaši smagā stāvoklī esošie, kratīšanai tiktu pakļauti pēc iespējas mazāk. Nozīmīgs elements jaunajās NMP dienesta mašīnās ir arī salona apsilde. Nevar teikt, ka līdz šim brigāžu darbinieki un pacienti būtu mašīnās saluši, taču ziemā reģionos, kur ierasti ir zemāka temperatūra, kā, piemēram, Alūksnē un Madonā, nereti bija grūti nodrošināt, lai auto salonā būtu vienmērīgi silts. Jaunajos transportlīdzekļos šādas problēmas vairs nebūs, jo ir iespēja iestatīt vēlamo temperatūru un tā tiek uzturēta, – jaunā auto priekšrocības „Staram" atklāja Aksels Roshofs.
NMP Madonas brigādes darbinieki jauno transportlīdzekli vēl tikai sāk apgūt. 26. februārī dežurējošais NMP dienesta Madonas brigādes darbinieks Gunārs Lapsa atzina, ka ar mašīnu pašam vēl nav sanācis doties izsaukumā, taču pirmajā dienā viņa kolēģis ar auto jau pirmos 1000 km ir paguvis nobraukt.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.02.2013.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px