10. maijā Madonas rajona bibliotēkas direktore Imelda Saulīte, Raplas apriņķa bibliotēkas direktore Oie Paaslepp un Anikšču bibliotēkas direktors Romas Kutka Madonas rajona bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punkta telpās, klātesot rajona padomes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram, kultūras darba organizatorei Ingai Arājai un visu minēto bibliotēku pārstāvjiem, noslēdza savstarpēju sadarbības līgumu.
Ideja par līguma nepieciešamību radās jau pērn, kad rajona bibliotēkas direktore Imelda Saulīte pašvaldības delegācijas ietvaros viesojās pie kolēģiem Anikščos. – Atsevišķās Latvijas pašvaldību bibliotēkās līdzīgi līgumi ar kaimiņvalstu bibliotēkām jau darbojas, – „Staram" stāsta Imelda Saulīte, – un, lai attīstītu jau izveidotos kontaktus ar kolēģiem, arī mēs strādājām starptautisku attiecību pilnveides jomā. Līdz ar to, pamatojoties uz ilggadēju un daudzpusīgu sadarbību starp Madonas rajona, Raplas apriņķa (Igaunija) un Anikšču rajona (Lietuva) pašvaldībām, kā arī bibliotēku veiksmīgu sadarbību pašvaldību sadarbības līgumu ietvaros, lai veicinātu savstarpējo profesionālo kontaktu veidošanu un attīstību, kopīgu piedalīšanos projektos un kopīgo projektu izstrādi, parakstījām šo svarīgo dokumentu – savstarpējās sadarbības līgumu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 15.05.2007.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto