Izglītības un zinātnes ministrija sagatavojusi valdības noteikumu projektu, kas skaidri sadala valsts, pašvaldību un skolēnu vecāku atbildību par mācību procesa nodrošināšanu skolēniem.
Diskusija par to, ka nepieciešams skaidrāk noteikt, kas jāiegādājas valstij, pašvaldībai un kas – skolēnu vecākiem, sākās pēc tam, kad tiesībsargs pavēstīja, ka skolas rīkojas pretlikumīgi, prasot skolēnu vecākiem pirkt mācību grāmatas, ja Satversme piešķir tiesības uz bezmaksas pamata un vidējo izglītību.
Ministrija secinājusi, ka, lai iegādātos visu mācību procesam nepieciešamo, valstij un pašvaldībai kopā uz vienu skolēnu būtu jātērē 40 latu. Kā zināms, normatīvie akti paredz, ka valstij ik gadu jāpiešķir septiņi lati vienam skolēnam mācību grāmatu iegādei. Līdz šim vienmēr piešķirta mazāka summa.
Lielāka atbildība par skolu nodrošināšanu ar mācību procesā nepieciešamākajām lietām turpmāk būšot jāuzņemas pašvaldībām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.01.2013.
Autore: INESE ELSIŅA